قیمت هارد کامپیوتر ارزان و بررسی 7 مدل (پرفروش) امسال NEW

سپس منوی استارت را باز کرده و خط فرمان ویندوز را با تایپ کلمه “cmd” فراخوانید. مجددا نیز یادآور میشویم که مسیر ابتدا و انتهای فرمان فوق بسته به مکان مدنظر و نام درایوهای شما تغییر خواهد کرد؛ مسیر اول آدرس اولیه فایل است و مسیر دوم نیز آدرس نهایی که میخواهیم به آنجا میانبر بزنیم. هارد دیسک درایو ، اساسا اصلیترین و مهمترین قطعه سخت افزاری برای ذخیره اطلاعات در یک کامپیوتر است. انجماد کامپیوتر یک اتفاق طبیعی است که در اکثر اوقات با راه انداری مجدد سیستم حل می شود اما اگر بازم این مشکل در مراتب دیگر رخ داد ممکن است مشکل از هارد دیسک باشد. اولین روش ساخت درایو مجازی است که به نوعی هارد جدید شما را در قالب یک میانبر پوشه نمایش خواهد داد؛ بنابراین این پوشه نمادین نقش پلی میان فایلهای شما و هارد جدید را ایفا میکند. در زمینه کش هارد هم اغلب این هارد دیسکها 64 مگ کش هستند. البته این تصمیم در زمانهای دیگری مانند نیاز به یکپارچهسازی فایلهای ضبط شده از تلویزیون، نیاز به فضای بیشتر برای انجام کارهای گرافیکی یا تبدیل سیستم به یک سرور بازی نیز اتخاذ میشود.

فایل ها می توانند به دلایل مشکلات مکانیکی با هارد دیسک از بین بروند که در این صورت شما صداهای نا متعارف از لپ تاپ می شنوید. این دیسک، یک نوار مغناطیسی است که قابلیت ثبت و حذف چندین و چند باره اطلاعات را دارد و هیچ محدودیتی در ثبت اطلاعات کاربر ندارد، بجز میزان حجم، که متناسب با ظرفیت اعلام شده سازنده است. برای پیادهسازی این روش در سیستمعامل مکینتاش، مجدد پوشه مدنظر را انتخاب کنید و میانبر آن را در هارد دوم قرار دهید. درصورتیکه مادربرد شما از این قابلیت پشتیبانی میکند محصولی را انتخاب کنید که از این تکنولوژی بهره میبرد. اما میتوان روند پیشرفت را در تکنولوژی ساخت حافظهها دانست. این تکنولوژی که به اختصار S.M.A.R.T نامیده میشود، اطلاعاتی مانند نرخ خطا خواندن و نرخ خطاهای مکانیکی یا تعداد چرخش دیسک را شامل میشود. در این روش HDD شما در یک محفظه قرار گرفته و به وسیله کابل به USB متصل میشود و در صورت لزوم، انرژی برق مورد نیاز از طریق یک آداپتور تامین میشود. در مرحله آخر از شما نوع پارتیشنبندی خواسته میشود که پیشنهاد میکنیم «NTFS» را انتخاب کنید. اول، نصب فیزیکی هارد جدید روی مادربورد و دیگری نرمافزاری است که باید دیسک را پارتیشنبندی و فرمت کنید.

اگر به دنبال افزایش میزان فضای قابل ذخیرهسازی در کامپیوتر شخصی خود هستید یا کامپیوتر قدیمی خود را عوض کردهاید، اما به دلیل مهم بودن اطلاعات، میخواهید هارد آن را روی سیستم جدید نصب کنید، باید به فکر ادغام و یکپارچه کردن چند هارد درایو باشید. پس از اطمینان از تهیه فایل پشتیبان، منوی استارت را باز کرده سپس «diskmgmt.msc» را در آن تایپ کنید. اکنون بار دیگر روی همان درایو که اکنون خالی شده کلیک راست کنید سپس گزینه «Create New Spanned Volume.» را انتخاب کنید. اکنون پس از انتخاب درایو اول به سربرگ «Erase» رفته و گزینه «Mac OS Extended» را انتخاب کنید. مراحل بعدی را با زدن گزینه Next یکی پس از دیگری طی کنید تا هنگامی که از شما آدرس درایو دیگری که میخواهید حجمی از آن قرض گرفته شود خواسته شود. اکنون در صفحه باز شده روی درایوی که میخواهید حجم آن را افزایش دهید کلیک راست کرده سپس روی گزینه «Delete Volume.» کلیک کنید. اکنون دکمه Add button را انتخاب کرده و پس از انتخاب درایو دوم، میزان فضای مورد نیاز را هم بر حسب مگابیت تعیین کنید. به عنوان مثال اگر شما دارای دو هارد با ظرفیتهای ۵۰ و ۲۰ گیگابایت هستید، میتوانید یک Spanned Volumes با حجم ۷۰ گیگابایت ایجاد کنید.

برای مثال الگو:ویندوز ماکروسافتظرفیت دیسکها را هم به صورت دهدهی با افزایش ارقام تا ۱۲ تعریف کرده و هم به صورت دودویی با افزایش ارقام تا ۳ . برای انجام این ترفند در سیستم مک نیز ابتدا از محتویات درایو اصلی پشتیبانگیری کنید سپس مسیر /Applications/Utilities/Disk Utility را طی کنید. این نوع دیسک های سخت در سال 1950 اختراع شد ، درابتدا این دیسک ها با قطر 20 اینچ بودند و تنها اطلاعات کمی را در خود ذخیره سازی میکردند . برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل میتوانید از نرمافزارهای مخصوص این کار یا قابلیت پشتیبانگیری ویندوز استفاده کنید. این هارد برای مصارف خانگی مقرون به صرفه نیست. از این رو مسیر اول مکان اصلی پوشه رابط را نشان میدهد و مسیر دوم محل قرارگیری نهایی آن را؛ البته اگر این روش برای شما کمی مشکلساز است، میتوانید از نرمافزارهایی مانند Link Shell Extension یا برای استریم کردن بازی از Steam Mover استفاده کنید. البته در صورتی که به کرات از آن استفاده کنید ممکن است کمی کسلکننده شود. در این روش دیگر خبری از درایورهای مختلف نبوده و صرفا باید با ساخت پوشههای مجاز در آن فایلها را طبقهبندی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید