قیمت و خرید هارد دیسک اینترنال کامپیوتر HDD و حافظه پرسرعت SSD

این برخورد هم هد خواندنی را آسیب می زند و هم سطح صفحه را ولی خوشبختانه درایو های امروزی بسیار مقاوم تر هستند و به خوبی در برابر تکان و ضربه محافظت شده اند. قرار دادن UPS در مسیر ولتاژ بی ثبات و گرفتن خروجی از UPS و دادن به سیستم شخصیتان می تواند محافظ خوبی برای سیستم شما در برابر زیان های شوک های ولتاژی برق شهری باشد . این پیام خطای صوتی از BIOS سیستم شما اطلاعاتی را درباره اشکال بوجود آمده در اختیار شما میگذارد. ۲- پشتیبانی از ویژگی Hot Change ( تعویض فوری ) که این امکان را به کامپیوترهای سرور و خانگی می دهد تا بدون خاموش کردن کامپیوتر بتوان هارد دیسک دستگاه را تعویض کرد . معماری دقیق و ساخت بسیار ظریف این قطعه باعث شده است که صفحه ها بتوانند سرعتی معادل ۵۴۰۰ یا ۷۲۰۰ و حتی ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه داشته باشند و تمامی این روند و کارکرد برای خواندن و نوشتن اطلاعات بدون اختلال ادامه داشته باشد.

از جمله مزایا فلش ناندها این است که بدون منبع انرژی حالت شارژ و دشارژ خود را حفظ میکند، در نتیجه در گروه حافظه های غیرفرار جای میگیرد. ولی باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید٬ چراکه روزی خواهد رسید که این هارد دیگر قابل استفاده نخواهد بود و آن روز است که اطلاعات مهم و ارزشمند شما از بین رفته است و در بهترین حالت هزینه سنگینی برای بازیابی اطلاعات بر روی دست شما خواهد گذاشت. یکی از عوامل مهم در انتحاب هارد میزان چرخش آن است که می تواند باعث افزایش قابلیت های هارد دیسک شود اما معمولا سرعت چرخش بیشتر در مورد هارد دیسک های IDE صادق است زیرا این هارد دیسک های دارای دو سرعت ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ دور دقیقه هستند که تغییر این سرعت چرخش می تواند باعث کاهش و یا افزایش زمان دستیابی به اطلاعات و تغییر در سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی هارد دیسک شود ، اما در حالت کلی تقریبا تمام هارد دیسک های SATA موجود در بازار دارای سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه هستند و هیچ تفاوتی مابین آنها در میزان چرخش وجود ندارد .

حذف تعداد پین های اضافی برای ارتباط هارد دیسک به مادربورد که باعث نصب آسان تر هارد دیسک روی سیستم می شود . ظرفیت 500 گیگ این مدل با سرعت دیسک 5400 دور در دقیقه و مقدار حافظه کش 64 مگابایت باعث شده علاوه بر قیمت مناسب برای کاربری های عمومی نیز بسیار مفید باشد . • ظرفیت هاردهای مشکی وسترن دیجیتال از 500 گیگابایت شروع و به 6 ترابایت ختم میشود. هاردها از یک یا چند صفحه گرد که بر روی آنها شیارهای مغناطیسی وجود دارد و اطلاعات را حمل می نمایند تشکیل شده اند.این اطلاعات ذخیره شده بر روی صفحه ها توسط هدهای خواندنی/نوشتنی قابل خواندن هستند.این هدها در فاصله بسیار نزدیک سطح صفحه های چرخان بر روی بالشتکی از هوا که به دلیل سرعت زیاد دوران صفحه ها ایجاد میشود شناور هستند. خود هدها بر روی صفحه دیسک قابلیت حرکت دارند و به حرکتی نیم دایره ای که توسط آرمیچر ایجاد میشود و همچنین دوران خود صفحه میتوانند به تمامی نقاط صفحات دسترسی داشته باشند. زمانی که سیستم عامل یا یکی از قطعات سخت افزاری نیاز به ذخیره کردن داده یا دریافت آن دادهها را دارند، دیسک کنترلر وارد عمل میشود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده ارسال میکند.

اگر سیستم شما در هنگام پیکر بندی چنین دستگاه جانبی قفل کند، علت آن فقط بد بیاری است. میتوانید اینکار را بطور دستی انجام دهید (تنظیمات معمولا روی کیس هارد درایو چاپ شده است)، ولی اکثر کامپیوترها با استفاده از برنامه پیکر بندی خودکار هارد درایو که مخصوص برنامه راه انداز CMOS میباشد، مجددا این تنظیمات را برای شما وارد میکنند. شما وقتی که فایلی را از اینترنت دریافت میکنید، میتوانید آن را در هارد کامپیوتر ذخیرهسازی کنید. از طرفی دیگر، میتوانید با استفاده از برنامههای رمزگذاری دیسک، از اطلاعات هارد درایو خود محافظت کنید. و این احتمالا نشان دهنده درایوی میباشد که بطرز بدی آسیب دیده است.۶- راه اندازی بوسیله یک فلاپی: این فرآیند از هارددرایو صرفنظر کرده و سلامت کامپیوترتان را تایید میکند. یک مشکل بسیار رایجی که برای هارد درایو ایجاد میشود، ایجاد سروصدا است. در مورد لپ تاپ ها زمانی زمانی که منبع تغذیه توانایی چندانی برای ارائه ولتاژ مورد نیاز سیستم را ندارد به کاربر پیغام هشداری را می دهد و مدت زمان کوتاهی به کاربر می دهد تا کاربر کارهای ناتملم خود را به پایان رساند و سیستم را Shutdown کند در این مواقع می بایستی کاربر به سرعت سیستم را خاموش کند تا ار آسیب های افت و قطع ولتاژ در مورد هارد دیسک Laptop پیشگیری کند .

دیدگاهتان را بنویسید