قیمت و خرید هارد دیسک کامپیوتر اینترنال نو و دسته دوم

در ادامه روند پیشرفت رمهای DDR3 در سال ۲۰۰۷ معرفی شدند. هرچند DDR3 به مدت هفت سال پاسخگوی نیازهای کامپیوتری بود، سرانجام شکست را پذیرفته و جایگاه خود را به DDR4 تقدیم کرد. DDR4 نیاز به ولتاژ تغذیه کمتری داشت. در هر خریدی هزینه نقش مهمی ایفا میکند، ازآنجاکه هارد های ویدئویی برای محیط های نظارتی طراحی شدهاند، شاید فکر کنید که هزینه بالایی برای شما خواهند داشت. توجه کنید که رم کامپیوتر بالاتر از ۱۶ گیگابایت تاثیری در سرعت کامپیوتر شما نخواهد داشت. وجود این درایور در SSD ها میتواند سرعت آنها را تا ۶ گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد. این شرکت که از کنار هم قرار گرفتن متخصصان کشورهای مختلف تشکیل شده است، در تولید حافظههای رم و هارد دستی بر آتش دارد. SCSI مخفف small computer system interface است، که به ورودی برای وصل شدن اسکنر، چاپگر و هر چیزی که دسترسی و اجازه به اتصال برای خروجی SCSI را دارد، اشاره میکند؛ و شرکت اپل طراح این نوع است.

این درایو ها از نظر ظاهری مشابه سایر هاردها هستند، ولی با بهینه سازیهایی در زمینه پشتیبانی از سیستم های نظارتی و امنیتی. پس از آنکه تفاوت این دو دسته را متوجه شدید می توانید نسبت به خرید هارد اقدام کنید، البته با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای خرید هارد و همچنین فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی اطلاعات. نکته : استفاده از پیچ گوشتی مغناطیسی به این منظور است که پیچ ها به داخل برد اصلی وارد نشوند زیرا در صورت سهل انگاری ممکن است این پیچ های ریز به داخل برد اصلی نیز وارد شوند. انتخاب هارد جدید مستلزم داشتن اطلاعات دقیق تری است که به این منظور نیز ما برای شما مقاله ی دیگری را در نظر گرفته ایم شما می توانید با مراجعه به مقاله تفاوت هارد SSD با HDD اطلاعات مهمی که با این موضوع مرتبط اند را دریابید. این دو هارد دیسک که فقط تکنولوژی ساخت و اینترفیس آنها با هم متفاوت است از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر بوده و فقط مدل SATA کمی کوچکتر از مدل IDE ساخته می شود. خواندن به این صورت است که قطب های مغناطیسی (N یا S) هر یک از مکان های داده را حس کرده سپس معادل صفر یا یک آن را برمی گرداند .

اما اگر آنها را پیدا کردید و قصدی بهجز استفاده از نرمافزارهای خیلی معمولی نظیر آفیس، KMplayer و… به عنوان مثال بازیهایی نظیر the witcher، batman و بازیهایی با گرافیک متوسط با استفاده از رم ۸ گیگابایتی قابل اجرا هستند. MSATA درواقع یک هارد کامپیوتر جداگانه نیست بلکه نوعی از هاردهای SSD است که دارای ابعاد کوچکتر و سرعت بیشتری است. به همین دلیل متخصصان زیادی در حوزه حافظهها تلاش کردهاند و با ایجاد تغییرات بنیادی در شیوه ساخت و مدیریت آنها باعث شدهاند که سرعت حافظه به چیزی که اکنون میبینیم برسد. به همین دلیل بهتر است بلافاصله بعد از ایجاد تغییر در فایلهایتان آنها را ذخیره کنید تا با حافظه رم مشکل پیدا نکنید. بعد از این دو وسترن دیجیتال و در نهایت اچ جی اس تی قرار دارد. حال در قسمت بعد می خواهیم نحوه تعویض هارد درایو لپ تاپ را به شما آموزش دهیم: ابتدا پنل پشتی لپ تاپ خود را باز کرده سپس با خارج کردن قطعه معیوب از سوکت و جایگزینی هارد درایو جدید سیستم خود را احیا کنید و در انتها فقط باید سیستم عامل خود را نصب کنید. این حافظه دارای انواع مختلفی است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

هارد دیسکهای سری RED و RED PRO شرکت وسترن دیجیتال، سری N300 از توشیبا و Ironwolf و Ironwolf Pro شرکت سیگیت از مهمترین هارد دیسکهای این رده مهم کاربری به شمار می روند. مثلا رده خانگی، ذخیره فیلم و عکس، کار و ذخیره دیتا به صورت ۲۴ ساعته و … هارد دیسک یک فضا برای ذخیره سازی اطلاعات شما در آن می باشد که کامپیوترها و لپ تاپ ها نیز دارا هستند. دیسک یا همان Platter توانایی ذخیره سازی داده ها را بر روی هر دو طرف دیسک دارند. این امر به دلیل استفاده DDR5 از دو باس ۳۲ بیتی بهجای یک باس ۶۴ بیتی است. دو رشته DNA است که روی هم قرار میگیرند؛ و یا یک دهم قطر مو، ۵ نانومتر است. فقط توجه کنید که در صورت اجرای همزمان چند برنامه بر روی این کامپیوترها احتمال هنگ کردن آنها بهشدت بالاست. ظرفیتهای بالای رم معمولا مخصوص مصارف بسیار خاص و کامپیوترهای قدرتمند با حجم پردازشی بسیار بالاست. حتما باید مترجم و فریمور Firmware هارد با نوع موتور همخوان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید