قیمت و خرید هارد دیسک کامپیوتر اینترنال نو و دسته دوم

در این گفتگوی تک تاک، درباره اینکه هارد چیست و چه اجزایی دارد، و این اجزای هارد با هم چگونه کار میکنند و چه وظایفی دارند، تکنولوژی HMAR چیست، صحبت میکنیم. وقتی که صحبت از کامپیوترهای حرفه ای به میان میآید بهتر است هاری که سرعت زیاد همراه با ظرفیت بالا ارائه میدهد را انتخاب کرد. • مهمترین و فاحشترین تفاوت آنها قابلحمل بودن هاردهای اکسترنال است. اگر نیاز به فضای زیادی ندارید، میتوانید برای کاهش هزینهها هاردهای با ظرفیت کم را خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که سرعت بر قیمت هارد کامپیوتر تاثیر مستقیم دارد پس اگر قصد خرید هارد با سرعت بالا را دارید، بودجه بیشتری برای آن کنار بگذارید. در لحظهای که روی نقطهای از پلیت، دیتا نوشته میشود، آن نقطه گرم میشود تا هد تاثیرش را بگذارد چرا که در گرما، تاثیر مغناطیسی بیشتر خواهد بود. هدهای خواندن و نوشتن موجود در هارد روی نوک یک بازوی متحرک قرار دارند تا به هر نقطهای از دیسک دسترسی داشته باشند. این منو برای هر نوع مادربردی فرق می کند اما در این منو تنظیمات مربوط به هارد دیسک وجود دارد.

این جزء از هارد، نقش اصلی در ذخیره دادهها و اطلاعات دیجیتالی را برعهده دارد و اصلیترین بخش این حافظه کامپیوتری به حساب میآید. هارد کامپیوتر از چند قسمت تشکیل شده است که هر کدام از آنها وظایف خاصی را برعهده دارند. یک مزیت هارد اکسترنال یا خارجی، جابجایی راحت آن است که به دلیل اینکه در معرض ضربه و فشار قرار دارد، آن را نسبت به این موارد مقاوم کردهاند اما باز هم باید در نگهداری آنها نهایت دقت را به کار برد. حالا باید برقی را که هارد دیسک دوم نیاز دارد تأمین کنید برای این امر به نوع فیش برقی که به هارد دیسک متصل است دقت کنید. آن را به دقت بررسی کنید. فضای کش: یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید هارد به آن توجه کنید، فضای کش است که در زمان انتقال دادهها از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از فروشگاهها قیمتهای بسیار بالایی را تعیین میکنند که به جز تحمیل هزینه بر مشتری هیچ چیز را در نظر نمیگیرند پس یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید که فروشگاههای اینترنتی به دلیل تعیین قیمتهای رقابتی میتوانند انتخاب مناسبی باشند. امروزه هارد های کوچکتر و سبک تری نسبت به هارد دیسک های قدیمی ارائه شده اند که از نظر نوع ساختار و عملکرد نیز بسیار پیشرفته تر و سریع تر هستند.

مانند تمامی اجزای کامپیوتر، هارد دیسک ها نیز به دلیل مصرف انرژی و حرکات مکانیکی متعدد به مرور زمان گرم می شوند. HDD هنگام خواندن و نوشتن دادهها کندتر از SSD عمل میکند، اما ظرفیت ذخیرهسازی بیشتری را نسبت به قیمت هارد اینترنال در اختیار شما قرار میدهد. فروشگاه خرید: در کنار همه این موارد فروشگاهی که هارد از آن خریداری میشود، بر قیمت تاثیر گذار است. ظرفیت هارد: این مورد اولین و مهمترین فاکتوری است که بر قیمت هارد کامپیوتر تاثیر میگذارد. ظرفیت یا همان مقدار حافظه: هدف از خرید هارد، ذخیره داده و اطلاعات به صورت دیجیتالی است پس اولین مورد که باید به آن توجه کنید، ظرفیت و فضای ذخیرهسازی است که هارد در اختیار شما قرار میدهد. SSD مخفف کلمه Solid State Drive یا دیسک حالت جامد می باشد که می تواند اطلاعات را به صورت مستقیم و با سرعت بسیار بالایی حفظ و نگهداری کند. مدلهای مختلف رسانه ذخیره سازی عبارتند از نوار مغناطیسی، دیسک نوری، صفحات مغناطیسی، Solid State یا Nand Flash. زمانی که شما یک کامپیوتر و یا لپ تاپ را خریداری می کنید بدون شک باید دارای فضایی برای ذخیره سازی داده ها، برنامه ها و فایل ها را داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اطلاعات دیجیتالی خود را نگه داری کند.

پس هارد کامپیوتر دادهها و اطلاعات کامپیوتر را ذخیره میکند و تا هر زمانی که کاربر بخواهد آنها را نگه داری میکند. هارد دیسک در کامپیوتر وظیفه نگه داری دادهها ار نوع مختلف را برعهده دارد که در دو نوع اکسترنال و اینترنال ساخته میشود. شاید یکی از مهم ترین علل افزایش تفاوت این دو قطعه، باریک تر شدن و سبک تر شدن لپ تاپ ها می باشد. پس از آنکه تفاوت این دو دسته را متوجه شدید می توانید نسبت به خرید هارد اقدام کنید، البته با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای خرید هارد و همچنین فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی اطلاعات. در واقع شرکت های تولیدکننده همواره سعی میکنند لپ تاپی باریک تر و با وزن کمتر ارائه داده تا بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گیرد. هارد 3.5 اینچی در لپ تاپ جای نمی گیرد و در این حالت هارد 2.5 اینچی تنها گزینه ارتقا دهنده ی لپ تاپ شماست. روال های مرتبط با دیتا که پیشتر نیز اشاره شد ، توسط بخشی به نام هِد صورت می گیرد . اگر به این صورت هارد دیسک را نشناخت شما تنظیم این قسمت را در حالت auto بگذارید تا مادربردتان به صورت خودکار هارد دیسک را شناسایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید