قیمت و خرید هارد دیسک کامپیوتر اینترنال نو و دسته دوم

Patriot Viper سری Steel با سرعت بالا و تایمینگ پایین، کارآیی سیستم را بهبود میبخشند و جزئیات زیادی از بازی را با سرعتی مناسب نمایش میدهند. Frames Per Second تعداد فریمهای قابل نمایش در واحد ثانیه میباشد و هرچه این عدد بیشتر باشد، جزئیات بیشتری از بازی با سرعت بالاتر نمایش داده میشود. بنابراین هرچه حجم حافظه کش بیشتر باشد، هارد دیسک عملکرد سریعتری دارد. اگر از Patriot Viper RGB RAM با پردازنده Ryzen و کارت گرافیک مجتمع استفاده کنید، بهترین عملکرد را با این رنج قیمت شاهد خواهید بود. فقط دقت داشته باشید که در هنگام اجرای بازیهایی با گرافیک سنگین، خیلی از جزئیات ممکن است دیر Load شود. ممکن است تعداد و ترکیب تراشههای قرار گرفته روی برد الکترونیک هارد دیسکهای مختلف یا محصولات شرکتهای متفاوت، کمی با یکدیگر فرق داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است این مجوزها دچار ناسازگاری و مشکل شوند. در صورتی که تمامی روشها را امتحان کردید و مشکل برطرف نشد، رایانه خود را نزد متخصص ببرید زیرا امکان این امر وجود دارد که مجبور شوید هارد آن را عوض کنید.

هر اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال می شود، تا زمانی که حذف نشود بر روی سکتورها، در مکان خود باقی خواهد ماند . از سال ۲۰۰۶ دیسک درایوها از تکنولوژی ذخیره سازی به صورت عمودی استفاده میکنند تا بتوانند میزان ذخیره اطلاعات و توان عملیاتی را افزایش دهند. یک روش خوب برای پاکسازی سیستم کامپیوتری دیفرگ کردن است، دیفرگ کردن فایلها را فشردهتر میکند و این باعث می شود سیستم شما به صورت موثرتری به دادهها دسترسی پیدا کند و به این شکل سرعت کامپیوتر یا لب تاپ شما را افزایش می دهد. همانطور که اشاره کردیم هارد دیسک یک قطعه سخت افزاری داخل سیستم های کامپیوتری می باشد که محلی برای ذخیره سازی تمامی داده و اطلاعات دیجیتالی شما به حساب می آید و با توجه به آن تمامی محتوای شما بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ محفوظ خواهد ماند، مگر اینکه در صورت تمایل شخصاً بخواهید برنامه و یا فایلی را از روی آن پاک کنید تا دیگر در دسترس نباشد. این هارد کم مصرف و بی سر و صدا با قیمت پایین اغلب مناسب برای آرشیوسازی و ذخیره کردن اطلاعاتی همچون موسیقی و عکس و فیلم بر روی یک هارد ثانویه می باشد این رنگ هارد مناسب استفاده ی مداوم از دیتا نیست و و به همین دلیل برای کارهای محاسباتی همراه با پردازش توصیه نمی شود همچنین برای لپ تاپ ها نیز هارد مناسبی نیست چرا که با وجود خاصیتIntellipowerدر مواقع عدم استفاده از هارد سرعت چرخش پایین آمده تا مصرف را به حداکثر بهینه بودن برساند.

البته همانطور که ذکر کردیم وظیفه اصلی این صفحات حفظ و ذخیره سازی داده ها به صورت مقادیر مغناطیسی صفر و یک بر روی قسمت های بسیار ریز می باشد که سکتور نامیده می شود، نا گفته نماند هر کدام از این سکتورها توانایی نگه داری یک بیت داده را دارند. امروزه ، با توجه به اینکه حدود دوجین انواع اتصالات SCSI در طی سالیان متمادی ایجاد شده است ، کار با دستگاههای SCSI می تواند بسیار مشکل ساز باشد. یکی از مشکلات اساسی برای کسانی که در حال Assemble کردن کامپیوترها بودند ، مرتب کردن و مرتب نگه داشتن فضای داخل کیس ها بود زیرا این کابلهای پهن فضای زیادی را بصورت نامنظم اشغال می کردند. شاید بدون اغراق زیباترین رم این مقاله، رمTeam Group T Force Xtreem با نورپردازی ARGB باشد که با دو ماژول 8 گیگابایتی، 16 گیگابایت فضای حافظه برای گیمرها فراهم میآورد. تفاوت این دو دسته به سرعت چرخش یا دور موتور هارد بستگی دارد. سرعت کمتری در مقایسه با رم G Skill دارد، اما قیمت آن نیز به مراتی کمتر است و ارزش خرید بالایی دارد. استفاده از سیستم گزارش دهدی S.M.A.R.T نیز یکی از روشهای موثر است که میتوانید به آن توجه داشته باشید.

همیشه قبل از خرابی هارد PC علائمی وجود دارد که به کاربر هشدار میدهد تا اقدامات مناسبی را جهت تعمیر هارد کامپیوتر انجام دهد. جواب مثبت است. هارد سوخته را میتوانید به یک متخصص بسپارید تا بررسیهای لازم را روی آن انجام داده و در صورت امکان پذیر بودن، در شرایط آزمایشگاهی و بسیار حساس، میتوان یک هارد سوخته را ریکاوری کرد. رم زیبای Corsair Vengeance تشکیل شده از چهار رم 8 گیگابایتی DDR4 است که هم ظرفیت بسیار زیادی را برای بازیهای فوق سنگین فراهم میآورد و هم سرعت مناسبی در اجرای آنها دارد. اما درصورتیکه کارت گرافیک سیستم یکپارچه با CPU است و از یک رم مشترک استفاده میکنند، ظرفیت و سرعت رم سیستم بسیار اهمیت دارد. البته برای بازیهای سنگین که نیاز به کارت گرافیک مجزا دارند، نوع و سرعت رم چندان تفاوتی ایجاد نمیکند؛ چراکه خود کارت گرافیک یک حافظه اختصاصی دارد که به نام VRAM شناخته میشود و اطلاعات تصویری بر روی آن ذخیره میگردد. پس خرید کارت گرافیک قوی و مناسب گیمینگ را فراموش نکنید. ناپیوستگی در SSD معنی ندارد زیرا تکنولوژی کاملا متفاوتی دارد، پس این کار را نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید