لیست قیمت هارد اینترنال بنردهای وسترن،سیگیت،توشیبا،سامسونگ

2در آوردن قاب های مورد نظر: مطابق شکل زیر قسمتی از کیس خود، که می توان به هارد دسترسی داشت، را بردارید. در زیر برخی از هارد های این کمپانی را مشاهده می کنید. این قسمت بسیار دقیق می باشد و وظیفه دارد تا با دیگر قطعات کامپیوتر در ارتباط باشد. بنابراین هرچه حجم حافظه کش بیشتر باشد، هارد دیسک عملکرد سریعتری دارد. تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر: HDD های ویدئویی و نظارتی از سیستم عامل جریان فیلمبرداری پشتیبانی می کنند که برای عملکرد نوشتن طراحی و ساخته شده است. رنگ آبی هارد وسترن با هدف کاربردی عمومی با بازدهی مناسب طراحی شده است.هارد آبی رنگ همان هارد اولیه برند وسترن می باشد که کاملا مناسب برای کاربری های روزمره و جوابگوی بسیاری از نیازهای کاربران می باشد ضمن این که قیمت معقول و سرعت مناسبی دارد که برای هارد اولیه کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ها و برخی ایکس باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های بروز تر در این رنگ هارد اطلاعات در یک مرکز متراکم شده اند تا سرعت دست یابی به اطلاعات بالاتر رود. رنگ قرمز هارد وسترن دیجیتال: هارد های سری قرمز وسترن دیجیتال مخصوص استفاده در شبکه و سیستم های RAID طراحی شده اند.

این هارد ها به دلیل دوام بالا برای استفاده در شبکه های شرکتی بزرگ و سیستم های NAS مناسب می باشند. قیمت مناسب و طول عمر بالا موجب شده تا سیگیت در بسیاری از موارد از وسترن دیجیتال پیشی بگیرد و سهم زیادی از بازار هارد های اینترنال را تصاحب کند. هرکدام از این کمپانیها میتوانند سالیانه فناوریهای جدیدی را به دنیا معرفی کرده و هارد اینترنال جدید خود را در تنوع مدلهای مختلف روانه بازار کنند. با فاکتورهای مختلف شکل ،HDD 2.5و 3.5HDD نیز تفاوت هایی دارند. یکی دیگر از اجزای این بخش بازوی حرکتی است که وظیفه آن خواندن اطلاعات است و روی دیسک گردان حرکت میکند تا بتواند به بخش ها مختلف دیسک دسترسی داشته باشد. هارد درایو در کامپیوتر تعبیه میشد و دیگر نمیتوانستیم آن را خارج کنیم. از آنجاییکه قرار است سرور ۲۴ ساعته و هفت روز هفته روشن بماند، بنابراین هارد دیسک سرور نیز باید بدون وقفه روشن باشد و بدون مکث، ثبت و ضبط اطلاعات را انجام دهد.کاری که بدونشک از عهده هارد دیسک لپتاپ و هارد دیسک کامپیوتر خارج است! این گجت وظیفه ثبت اطلاعات به صورت بلند مدت را بر عهده دارد و تا وقتی که دچار نقص فنی نشود می تواند تمامی داده ها را به سیستم ارائه دهد.

شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که قاعدتاً سرعت نقل و انتقال اطلاعات موازی سریعتر از سری است ولی چطور امکان دارد که در این مورد برعکس است ؟ در صورت خرابی هارد دیسک، ممکن است که دادههای شما بازیابی نشوند. انتقال معکوس نیز در مدت زمان 34 ثانیه و سرعت 459.8 مگابایت برثانیه صورت گرفت. سرعت RPM هارد دیسک چیست؟ کش Cache هارد دیسک چیست؟ هارد دیسک ها از یک نوار گردان که با یک لایه مواد مغناطیسی پوشانده شده برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. هارد های سیگیت سری اینترپرایز: سری اینترپرایز سیگیت برای دیتا سنتر ها و استفاده های غیر شخصی مناسب می باشند. هارد دیسک­های Purple شرکت وسترن دیجیتال، هارد دیسک­های Skyhawk و Skyhawk AI از شرکت سیگیت و درایو های S300 و V300 از توشیبا برای این دسته از کاربری ها مناسب هستند. دوستان توجه داشته باشند رده بندی و گروه بندی هارد دیسک کار آسانی نیست و به راحتی می توان هر نوع هارد دیسکی را برای هر نوع کاربری مورد استفاده قرار داد. قسمت هد وظیفه دارد تا با توجه به دستور داده شده (خواندن یا نوشتن داده) کار خود را بر روی سکتور فیزیکی مورد نظر انجام دهد.

هارد دیسک چگونه کار می کند؟ اگر دیسک کنترلر دادهای را برای ذخیره کردن به هارد دیسک بفرستد، در این صورت کنترل کننده وظیفه دارد داده ها را یکی یکی به هد ارسال کند تا قسمت هد این دادهها را به صورت صفر و یک در فضا های ذخیره سازی پلاتر ذخیره کند. در هر اینچ از این صفحات حدود 30000 قسمت ریز برای ذخیره داده ها وجود دارد و اندازه هر یک از این قسمت ها حدود 846 nm می باشد. هارد های سیگیت سری اسکای هاوک: این هارد ها مانند سری قرمز وسترن دیجیتال عمل می کنند و برای تجهیزات حفاظتی، امنیتی و دوربینهای تحت شبکه و مداربسته مناسب می باشند. وقتی که هد وظیفه ذخیره داده ها را دارد و مقادیر صفر و یک را در این قسمت های بسیار ریز قرار می دهد و وقتی که قصد خواندن داده ها را دارد، برعکس عمل نوشتن، مقادیری را در هر یک از قسمت هایی که توسط کنترل کننده مرکزی مشخص می شود. این بدین معناست که هارد دیسک می فهمد که طبق دستور داده شده، مکان داده مورد نظر در کجا قرار داشته و طبق آن عمل خواندن یا نوشتن شروع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید