لیست قیمت هارد اینترنال بنردهای وسترن،سیگیت،توشیبا،سامسونگ

امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده در یک نوار کاست باید به صورت ترتیبی با سرعت بالا در مکان مورد نظر مستقر انجام شود در حالی که در hard disk می توان به سرعت در هر مکان دلخواه مستقر اقدام به بازیابی اطلاعات کرد. تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد کامپیوتر: امروزه درایوهای حالت جامد (SSD) در صدر توسعه فناوری ذخیره سازی قرار دارند. تا اینجا اون قسمت سبز فقط یه هارد با ظرفیت کلیه و تو اون قسمت سبز رنگ ، کل حجم هارد رو با عدد نشون میده . تجربه نشان داده در بیشتر هارد اینترنال ها عمدتا قسمت های ابتدایی و یا مناطق درگیر با سیستم عامل و ویندوز بیشتر از قسمت های دیگر هارد دچار آسیب بد سکتور شده اند. در قسمت زیرین آن یک کابل ارتباطی وجود دارد که دقیقا در کنار فیلتر هوا جای گرفته است. بنابراین چه بهتر است که بتوانیم هرچه سریعتر قطعات سوختهی هارد را پیدا کرده و آنها را تعویض کنیم. این اطلاعات بهصورت آماری در اختیار شما قرار خواهد گرفت و از طریق مانیتورینگ هارد میتوانیم به آنها دست یافت. هارد دیسک ساختار مختلفی دارد و بعد از قدرت گرفتن هارد دیسک داخلی، هارد دیسک اکسترنال نیز به بازار عرضه شده و مورد توجه خریداران قرار گرفت.

بسیاری از افراد برای بازیابی اطلاعات هارد سوخته از روشهای آزمایشی استفاده میکنند که معمولا نیمه تمام مانده و آسیبهای بیشتری را به هارد وارد میکند؛ شما نباید چنین کاری را انجام دهید. هارد دیسک را میتوانیم بزرگترین حافظه جانبی مورد استفاده در کامپیوتر نام ببریم که تمام اطلاعات و دادهها در آن ذخیرهسازی میشود. پس این که نام هارد اکسترنال خود را در لیست پیدا کردید، با استفاده از دستور Select وارد آن شوید. هاردهای PATA با کابل روبان 40 یا 80 رشته وصل می شوند و امکان انتقال چندین بیت داده همزمان را به موازات هم دارند. تعمیر هارد اینترنال برای لپ تاپ هم امکان پذیر هست، اگر چه عبارت هارد اینترنال عموما به هارد های داخلی کامپیوتر اطلاق میشود اما معنی لغوی آن برای هر نوع هارد ۲.۵ اینچی و یا ۳.۵ اینچی صحیح میباشد. دسته ای از کاربران به دنبال تعمیر نرم افزاری هارد لپ تاپ هستند اما به جرعت میتوان گفت به جز معدود ایرادات نرم افزاری، رفع مشکلات سخت افزاری و بدسکتور فیزیکی هارد به این روش غیر ممکن است. از هارد مشکی برای ذخیره سازی اطلاعات با حجم بالا استفاده می کنند، برای مثال ذخیره نرم افزار های چند رسانه ای ، برنامه های سنگین ویرایش عکس ، فیلم و …

سیستم ذخیره سازی اطلاعات در هارد درایو یا هارد دیسک به صورت مغناطیسی میباشد، یعنی بارهای مثبت و منفی در هارد دیسک به ترتیب معادل اعداد یک و صفر هستند که برای تبدیل اطلاعات دیجیتالی رم به بارهای مثبت ومنفی و بالعکس از convertor یا مبدلهایی استفاده میکنیم که این تبدیلات را انجام میدهند. این حافظه تقریبا تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر از سیستم عامل تا برنامهها و فایلها را ذخیره میکند، بنابراین قطعهای بسیار حائز اهمیت محسوب میشود. با هارد دیسک های 3.5 اینچی ، تمام این سرعت و ظرفیت با هزینه بسیار کمی همراه است و یک درایو 2000 گیگابایتی را می توانید فقط با پرداخت 200 دلار خریداری کنید. شما دیگر نمیتوانید مدام پیچهای آن را جدا کرده و همه همراه با خود داشته باشید. با تهیه بکاپ جامع از اطلاعات، در صورت بروز مشکل می توانید، سیستم خود را به حالت اول برگردانید. در ادامه این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک مباحثی را در مورد سوختن هارد مطرح خواهیم کرد و سپس روشهای تعمیر و ریکاوری اطلاعات از آن را نیز مطرح میکنیم.

یکی از روشهای دیگر نیز استفاده از برنامه خود سازنده است. یکی از بهترین روشهای موجود استفاده از دستور چک دیسک (chkdsk) است. این صفحه دارای چندین هد برای خواندن و نوشتن دادهها است و یک موتور نیز آن را از آلودگیهای موجود حفظ میکند. برای اینکه بهدرستی متوجه شوید که هارد دیسک شما سالم است یا خیر، چندین نکتهی مهم وجود دارد. در مورد منبع تغذیه لپ تاپ هم باید به موضوع اینکه ممکن است جریان از باتری و یا آداپتور تامین شود و هر کدام میتوانند آسیب های مربوط به خود را داشته باشند. اولا باید گفت پرداختن به این موضوع در حیطه تخصصی لپ تاپ است و ثانیا باید گفت نحوه ساز و کار نوت بوک به گونه ای است که تامین جریان الکتریکی مدار هارد دیسک ارتباطی به باتری و آداپتور ندارد و نمیتواند چنین امری مشکل ساز باشد مگر آنکه در مورد خاصی از برند و با ضعف طراحی مخصوص به خود.

دیدگاهتان را بنویسید