لیست قیمت هارد دیسک اینترنال – خرید هارد داخلی کامپیوتر HDD – پورومیکس

ناگفته نماند تمام این هاردهای اینترنال از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. همانطور که قیمت SSD در حال کاهش است، مصرف این نوع درایوها در حال کاهش است. از جمله مزایا این هارد میتوان به طول کابل کمتر، انتقال سریعتر اطلاعات و ارتباطات بهینهتر اشاره کرد. سرعت انتقال داده ها در هارد درایوهای SATA نسبت به PATA بیشتر است چون از فناوری سیگنالینگ سریال استفاده می کنند. 1- روی دکمه استارت در گوشه سمت چپ دسکتاپ ویندوز 10 کلیک راست کنید. می توانید کیس یا قاب لپ تاپ خود را باز کرده و روی هارد را بخوانید. از منوی کشویی (منوی دسترسی سریع) که باز می شود، گزینه Disk management را کلیک کنید. بیشتر سیستم های فعلی 500 گیگابایت تا 1 ترابایت حافظه دارند که در سیستم لپ تاپ استاندارد بیشتر از کافی است. گرچه این متد ساده تر است، اما روش قبلی توصیه می شود زیرا اطلاعات بیشتری در مورد نوع هارد دیسک و ظرفیت هارد دیسک و تعداد پارتیشن سیستم ارائه می دهد. ابزار اطلاعات سیستم ویندوز (Windows System Information tool) یک ابزار جالب است که برای رفع تضادهای سخت افزاری و همچنین نمایش اطلاعات پایه در مورد هر یک از قطعات کامپیوتر استفاده می شود.

حال از منوی Action گزینه All Tasks و سپس زیر منوی properties را انتخاب کنید. چطوری از بین درایوهای HDD، SSD، CD، DVD و Blu-ray موجود در بازار، بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ برای باز کردن این ابزار کافی است واژه Optimize را در کادر جستجوی نوار ابزار ویندوز 10 تایپ و جستجو کنید و سپس از لیست نتایج گزینه Defragment and Optimize Drives را کلیک کنید. این شرایط برای انواع هارد دیسک برقرار است و هر کاربر معمولی یا حرفهای این اقدامات را انجام میدهد. این عمل با استفاده از فناوری پاسخ هوشمند (Smart Response Technology) اینتل انجام می شود. در این نوع هارد درایو فضای کمی SSD بر روی هاردهای HDD گذاشته می شود و برای سیستم فایل استفاده می شود و لپ تاپ از روی این بخش بوت می کند. هاردهای SSD فوق العاده مجبوب هستند اما اگر به فضای ذخیره سازی سریع و زیادی احتیاج دارید و نمیخواهید پول زیادی را خرج کنید، هارد دیسکهای هیبریدی گزینه بسیار خوبی هستند. اگر می خواهید نسبت به هاردهای سنتی عملکرد بهتری داشته باشید، کمتر خرج کنید و فضای ذخیره بیشتری داشته باشید، از درایو وضعیت جامد پیوندی (SSHD) استفاده کنید که معمولا آن را هارد درایو هیبرید می نامند.

نکته: پیش از هر کاری از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید. حافظه در کامپیوترها بسیار مهم است زیرا دادهها در این قسمت ذخیرهسازی میشوند. گاهی این برنامهها ارورهای کوچک را برطرف میکنند و موقتا صدای هارد قطع میشود اما این شرایط همیشگی نخواهد بود. کامپیوترهای مدرنی که امروزه ساخته میشود، اغلب بهجای HDD از SSD بهعوان دستگاه ذخیرهسازی اصلی استفاده میکنند. کوچکترین شانس تخریب داده در این هارد دیسک ها با از دست دادن مقادیر عظیم داده همراه است. سرعت هارد اینترنال با سه ویژگی رابطه مستقیم دارد اول سرعت چرخش دیسک که بین ۵۴۰۰ تا ۷۲۰۰ دور می باشد دوم حافظه بافر که بین 8MB تا 128MB می باشد و سوم نوع چیپستی که بر روی برد هارد می باشد . در ویندوز 10 ابزاری وجود دارد که اطلاعات سخت افزاری لپ تاپ را نمایش می دهد که شامل هارد دیسک نیز می باشد. برای دیدن مشخصات هارد یا حافظه کامپیوتر خود ابزار اطلاعات سیستم را باز کنید. هارد دیسک داخلی (Hard Drive Disk) یکی از انواع حافظه های ذخیره سازی می باشد . اگر از لپ تاپ خود به عنوان سیستم اصلی استفاده می کنید و تمامی اسناد، ویدیوها، برنامه ها و موزیک شما در آن ذخیره می شود، داشتن یک هارد دیسک 750 گیگابایتی می تواند کافی باشد.

امروزه هاردهایی با ظرفیت های بیش از یک ترابایت نیز تولید شده و در انواع کامپیوترها مورد استفاده قرار می گیرند. بدیهی است هرچه حافظه کش بیشتر باشد و هرچه سرعت چرخش موتور آن بالاتر باشد، هارد دیسک عملکرد مطلوب تری از خود نشان میدهد. از این رو حتی اگر فکر میکنید هارد شما از این مشکلات مصون بوده و سالم است، برای کسب اطمینان بیشتر می بایست آن را از نظر سلامت بررسی کنید. معمولاً در هر هارد دیسک تعداد بیشتری از یک صفحه دیسک قرار می گیرد. این ابزار اطلاعات سیستم یک برنامه سر خود ویندوز است که در تمامی نسخه های ویندوز از ویندوز XP تا ویندوز 10 در دسترس است. در پایان این بخش می توانیم تشخیص دهیم که هارد لپ تاپ یا هارد کامپیوتر ما از چه نوعی است. این نوسانات در برق شهری وجود دارد و کم و بیش در شبانه روز برق شهری دچار نوسانات می شود. دیسک درایوهای سریال ATA (SATA) نسبت به نسل پارالل ATA (PATA) مزایای زیادی دارد. هارد های HDD که پیش از این در دستگاه های قدیمی لپ تاپ و کامپیوتر استفاده می شد، از ساختار مکانیکی برخوردار بوده و به همین دلیل سرعت کمتری نسبت به SSD های امروزه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید