معرفی انواع هارد اینترنال کامپیوتر – فروشگاه اینترنتی هوش برتر

عملکرد این قسمت از هارد بسیار دقیق می باشد چرا که هماهنگی های لازم بین قطعات کامپیوتر را این بخش مرکزی انجام می دهد. سرعت و عملکرد بالا از مزایای اصلی SSD نسبت به HDD است. بعضی از مزایای درایوهای SSD نسبت به گونه های قبلی چیست؟ از طرف دیگر کاهش مصرف انرژی و تولید گرمای کمتر نه تنها به افزایش سرعت سیستم کمک کرده بلکه سرعت خالی شدن باتری لپ تاپ را کم و عمر مادربرد را افزایش میدهد. 2- در صفحه اول پنجره این برنامه اطلاعات کلی در مورد ظرفیت و تعداد پارتیشن و حافظه خالی دستگاه ارائه شده است. به زبان ساده تر این گونه حافظه ها نمونه ای بزرگتر و پیشرفته تری از مموری ها یا فلش ها می باشد و برای ذخیره اطلاعات از آن می توان استفاده کرد و حافظه های ssd را می توان راحت تر حمل کرد . 2 نوع هارد دیسک و یا حافظه داخلی وجود دارد: HDD (که با دیسک های گردان کار می کند) و SSD (حافظه فلش). این حافظه نیز برای ذخیره داده هاست اما تفاوت های با هارد دیسک سخت دارد که آن نداشتن بازوی الکتروکی می باشد .

اگر قرار باشد داده ها خوانده شوند کنترل کننده ی دیسک یا همون Disk Controller یک پیام به Actuator ارسال می کند پس از ارسال پیام هنگامی که این قسمت پیام را دریافت می کند Head را به قسمت مورد نظر داده مربوط را در Platter ذخیره کرده است هدایت میکند. اما اگر قرار باشد داده ای ذخیره شود کنترل کننده ی دیسک داده های موجود را به Actuator ارسال می کند سپس به Head فرستاده می شود و در قسمت های از سکتور مورد نظر خود به روی Platter ذخیره نماید. پس از اینکه این داده ها دریافت شد Head داده های مورد نظر را به ابتدای Actuator می فرستد تا داده ها بتوانند به صورت ۰ و ۱ به کنترل کننده ی دیسک ارسال می شود سپس مورد پردازش قرار می گیرند . هارد دیسک ها در دوربین مداربسته یکی از حالت های ذخیره سازی در DVR و NVR هستند. بدین ترتیب لیست هارد دیسک های شما در پنجره این اپلیکیشن دیده خواهد شد.

هد مربوط به خواندن و نوشتن در یک نوار کاست باید سطح نوار را به صورت مستقیم لمس کند در حالی هد مربوط به خواندن و نوشتن در یک هارد دیسک کامپیوتر هرگز سطح دیسک را لمس نخواهد کرد و به پرواز در می آید. در فاصله ۵ نانومتری از سطح پلیت شروع به پرواز میکند و در این پرواز به نوشتن و ذخیره اطلاعات میپردازد. سیستم عامل HDD های نظارتی برای پخش فیلم ها بصورت سفارشی ساخته شده است – به نحوی که هر پیکسل را هنگام پخش فیلم های HD ضبط می کند. هم چنین ، هارد دیسک فایل ها را برای سیستم عامل و برنامه های نرم افزاری که بر روی رایانه اجرا می شوند ، ذخیره می کند. همانطور که می دانیم هارد درایو یکی از قطعات اصلی کامپیوتر یا لپ تاپ و هر وسیله الکترونیک دیگری است که به پردازش اطلاعات نیاز دارد، زیرا تمامی داده های ذخیره شده دائمی کامپیوتر در هارد دیسک نگهداری می شود و توسط CPU پردازش می شود. همانطور که قیمت SSD در حال کاهش است، مصرف این نوع درایوها در حال کاهش است. اما با وجود اینکه بهترین SSD ها هنوز در برخی موارد مثل هزینه و قیمت خرید بالا مشکلات قابل توجهی دارند.

قیمت هارد اینترنال باتوجه به ظرفیت و نوع آن مشخص می شود. بنابراین تمام تولیدکننده های لوازم کامپیوتری توصیه میکنند زمانی که هارد در حال فعالیت است، تا حد امکان از جابهجایی آن خودداری کنید. این ابزار اطلاعات سیستم یک برنامه سر خود ویندوز است که در تمامی نسخه های ویندوز از ویندوز XP تا ویندوز 10 در دسترس است. ویندوز 10 با امکانات و برنامه های جنبی فراوانی عرضه شده است.بعضی از این برنامه ها بطور پیش فرض فعال است و عده ای باید فعال شوند و نیاز به مدیریت دارند، می توانید این امکانات جنبی ویندوز 10 را فعال یا غیر فعال کرده و خیلی از کارهای روزمره خود را با ویندوز 10 انجام دهید. هرچند جدیدا هاردهای SATA با دور موتور 10000 نیز تولید شده است. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. اما فوق العاده گران هستند و به تمامیت داده بالایی نیاز دارند. تفاوت فیزیکی آنها در دو رابطی بود که ارتباط الکتریسیته و داده را فراهم می سازد اما روش ارتباط آنها با کامپیوتر یکسان است.

دیدگاهتان را بنویسید