معرفی انواع هارد اینترنال کامپیوتر – فروشگاه اینترنتی هوش برتر

در برخی از هارد دیسکها، مسیرهای ذخیرهسازی روی یکدیگر قرار میگیرند که به این فناوری Shingled Magnetic Recording میگویند و نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. سیگنالهایی که توسط قطعه TMR تولید میشوند بسیار ضعیف هستند و جهت تاثیرگذاری نیاز به یک تقویتکننده دارند تا بتوانند پیش از انتقال به سطح مورد نیاز دست پیدا کنند. برای این کار میتوانید اطلاعات خود را داخل یک هارد اکسترنال نگهداری کرده و سپس از آن به هارد جدید انتقال دهید، یا آنکه به صورت مستقیم آن را از هارد قدیمی به هارد جدید منتقل کنید. خب سازنده این پروژه از هارد کامپیوتر برای ساخت ساعت استفاده کرده که با افکت های زیبا یه پروژه متفاوت را به نمایش می گذارد. در ساخت باکس ها معمولا از دو ماده پلاستیک و فلز استفاده می شود. در هارد دیسک ها دو مورد بیشتر از همه حائز اهمیت است: گنجایش و سرعت. هارد دیسک مهم است چون هنوز بسیاری از دستگاه ها مانند ذخیره سازهای تحت شبکه و سیستم های نظارتی به هارد دیسک نیازمند هستند. SSD ها از تراشه های حافظه استفاده می کنند و از آن جا که در هنگام نوشتن و خواندن اطلاعات هیچ چرخشی ندارند، کاملاً بی صدا هستند و مصرف برق کمتری دارند.

این محصول، از جمله وسایل جانبی بسیار مهمی برای هر سیستمی می باشد و معمولا افراد زیادی به آن ، نیاز پیدا می کنند. امروزه استفاده از کامپیوترها برای ذخیره دادهها و اطلاعات بسیار زیاد است و به یک جزء جدایی ناپذیر در زندگیها تبدیل شده است. هزینه خرید درایو SSD حدود بسیار بالاتر از هارد دیسک های مکانیکی است. هر یک از این تیغهها در بالای صفحه مخصوص به خود قرار میگیرند و توسط دو نوار فلزی بسیار نازک شناور هستند. یک پشتیبان گیری آنلاین نیز در این زمینه کارساز است و میتواند کمک شایانی به شما بکند. حال قسمت هد وظیفه دارد تا با توجه به دستور داده شده (خواندن یا نوشتن داده) کار خود را بر روی سکتور فیزیکی مورد نظر انجام دهد . بر اثر عملیات فرمت ما سطح دیسک را به تعدادی Track و هر یک از آنها را به تعدادی Sector تبدیل میکنیم که این سکتورها محل ذخیره سازی اطلاعات میباشند. به طور مثال فشار زیاد در حین عملیات خواندن و نوشتن و مداومت این عمل، در مورد تعداد معدودی فایل ، خیلی سریع به دفعات زیادی پروسه read , write انجام میگیرد.

بنفش و طلایی که به معرفی آنها خواهیم پرداخت. محصول ۳ ترابایتی مورد نظر دارای سه صفحه است که در پشت و روی هر کدام از آنها ۵۰۰ گیگابایت داده قابل ذخیرهسازی است. مشخص است که حداقل یکی از نوکهای هارد دیسک معیوب از محل خود خارج شده است و به احتمال زیاد موجب آسیب اصلی به صفحات و خم شدن بازوی متصل شده است. هوا به وسیله چرخش صفحات مغناطیسی درون محفظه جابهجا میشود و موجب ایجاد جریان دائمی در مسیر فیلتر میگردد. این وسیله در ظرفیت های مختلفی وجود دارد و می توان آن را بنا به حجم مورد نیاز، تهیه کرد. هنگامی که به خرید هارد می پردازید، باید بدانید با چه هدفی به خرید هارد موردنظر می پردازید. SSD کلمه مخفف شده Solid State Drive است که به معنای دیسک حالت جامد می باشد. گرداننده نوار کاست در هر ثانیه 2 اینچ جابه جا می شود در حالی که گرداننده Hard disk در هر ثانیه 3000 اینچ جابه جا می شود. در انتهای هر بازوی متحرک، قسمت نوک یا سر قرار گرفته است که تیغههایی بسیار ظریف برای خواندن و نوشتن اطلاعات هستند. بازوهای متحرک فلزی که در تصویر دیده میشوند، جهت خواندن و نوشتن اطلاعات روی صفحههای مغناطیسی ضرورت دارند و میتوانند میان قسمتهای مختلف یک دیسک با سرعت بسیار بالا جلو و عقب بروند.

در گوشه سمت چپ بالایی تصویر یکی از دو قطعه مغناطیسی دائمی با رنگ آبی قابل مشاهده است. فیلتر گردش مجدد که در تصویر با رنگ سبز مشخص شده است، میتواند ذرات بسیار ریز را در خود به دام اندازد و آسیب ناشی از رطوبت و گرد و غبار را محدود سازد. این قطعه میتواند نیروی مغناطیسی مورد نیاز برای اجزای قرار گرفته در بخش قرمز رنگ را تامین کند. با این کار حافظه موقت macOS پاک میشود و ممکن است مشکل بالا نیامدن هارد اکسترنال نیز برطرف شود. درگاههای دیگر همچون PATA نیز در بسیاری از هارد دیسکها قرار دارند که از نوع قدیمی آن هستند و سرعت انتقال آن از 9 مگابایت تا 100 مگابایت متفاوت است. رفع مشکل صدا دادن هارد لپ تاپ و کامپیوتر: آیا صدا از سخت افزار دیگری است؟ Smooth MCKXL: کنترل کننده موتور چرخان هارد دیسک است. سرعت چرخش کمتر موتور موجب میشد تا صدای کمتری تولید شود و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند ولی روی عملکرد نیز تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید