معرفی انواع هارد اینترنال کامپیوتر – فروشگاه اینترنتی هوش برتر

در بخش B با انتخاب گزینه Clean up system files فایل های اضافی سیستم اصلی که طبق تشخیص ویندوز غیر ضروری هستند پاک می شوند . در انتها نیز کافی است گزینه Create to create the spanned volume را برای شروع ادغام انتخاب کنید. قبل از این که برای خرید هارد اقدام کنید، باید مطمئن شوید که آیا صدا واقعا از خود هارد درایو است یا ممکن است از سخت افزار دیگری باشد؟ کار دیگری که انجام آن در هارد دیسک درایو بسیار راحت است، بررسی میزان فضای خالی باقی مانده است. البته RAID دیگری نیز وجود دارند که برای راه اندازی نیاز به تخصص خود دارند و بسته به نیاز کاربران مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از این روش مستلزم آشنا بودن با مبانی شبکه و اصطلاحات مرتبط با آن است. RAID در اصل برای سازمانها و شرکتهایی طراحی شده است که خطاپذیری دیسکها و بالا بودن کارآیی دستگاه از اولویتها محسوب میشود و کارآیی سرور یک باید است و نه اینکه یک امر تجملاتی برای سرور در نظر گرفته شده باشد. به طور کل از این روش صرفا در سازمانها و شرکتهایی که سرعت و امنیت اطلاعات از نکات حائز اهمیت به شمار میآیند مورد استفاده قرار میگیرد.

نکته حائز اهمیت این است که این ویژگی نمی تواند مشکل هارد ضربه خورده را برطرف کند، اما یک ابزار عالی برای اصلاح خطاهای هارد می باشد. به این ترتیب اگر در هر یک از هاردهای مورد استفاده دچار اختلال عملکرد شود، دادههای ذخیرهسازی شده روی سایر هارددیسکها نیز دچار مشکل و غیرقابل بازیابی میشوند. در این RAID به دلیل برخورداری از قابلیت خطاپذیری اگر یکی از هارددیسک دچار مشکل و اختلال شود، دادهها از سایر دیسکهای موجود قابل بازیابی خواهد بود. در این روش دو هارد به طور موازی با یکدیگر بارگذاری میشوند به طوری که اگر هارد اول دچار اختلال شود، هارد دوم بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه خواهد داد و آسیبی به اطلاعات وارد نمیشود. به طور معمول پیشنهاد نمیشود بیش از سه بار این کار را روی هر هارد انجام دهید. RAID ۰: این نوع RAID اطلاعات را بهطور مساوی بین دو یا چند هارد تقسیم میکند و هدف اصلی آن ساخت یک پارتیشن بزرگتر است.

گروه هاردهای مکانیکی و هاردهای SSD تقسیم شدهاند. هارد دیسک های قدیمی یا متداول که ساختاری مکانیکی دارند سرعت بالایی ندارند و نمی توانند پا به پای سرعت بالای سی پی یو ها و رم های موجود کارایی داشته باشند. لپ تاپ ها و دسکتاپ های مدرن دارای پورت های SATA 3.0 هستند که از سرعت انتقال حداکثر ۶ گیگابایت بر ثانیه یا ۷۵۰ مگابایت بر ثانیه پشتیبانی میکنند. به طور متوسط بسیار سریعتر از HDD SATA 3 هستند که سرعت خواندن آن ها بین ۷۰ الی ۲۰۰ مگابایت بر ثانیه است. برخی از آنها سریعتر هستند. هارد یکی از اصلی ترین بخش های یک کامپیوتر است. این SSDها دارای رابط های ارتباطی متفاوت و مشخصات خاص خود هستند. این نوع RAID برای سرورهای پایگاه دادهای که دارای فرآیندهای نوشتن و خواندن زیادی هستند بسیار مناسب است با این حال باوجود پیادهسازی نرمافزاری و سختافزاری، برای آن حداقل به چهار هارد نیاز دارید. همچنین هاردهای شرکت وسترن دیجیتال نیز دارای اندازه ای ۳.۵ اینچی هستند و ظرفیت ۱ تا ۱۲ TB (ترابایت) دارند. برای خرید رایانه باید به این بخش توجه ویژه ای شود. حداکثر سرعت انتقال (نه لزوماً سرعت خواندن/نوشتن خود هارد) رابط پاتا یا آیدیای یا آتا با توجه به نسلهای مختلف آن از ۸.۳ مگابایت در هر ثانیه (۱۵۰MB/s) تا ۱۰۰ مگابایت در ثانیه (۱۰۰MB/s) است.

محدوده سرعت خواندن و نوشتن این هاردها بین ۴۵۰ الی ۵۵۰ مگابایت بر ثانیه است. مشخص شده است دقت کنید. در این قسمت اطلاعات پایه از جمله نام درایو جدید و میزان فضای اختصاص یافته به آن را باید مشخص کرد. مشخص است که حداقل یکی از نوکهای هارد دیسک معیوب از محل خود خارج شده است و به احتمال زیاد موجب آسیب اصلی به صفحات و خم شدن بازوی متصل شده است. در این روش باید هارد را از محفظه آن خارج کرده و به صورت مستقیم به کامپیوترتان وصل کنید. از منوی کشویی سمت چپ بار دیگر این روند را طی کرده با این حال این بار درایو دوم را انتخاب کنید. برخلاف SSHD، این سیستم کش به درایو SSD بزرگتر و حدود 16 تا 64 گیگابایت نیاز دارد. قیمت خرید هارد دیسک اکسترنال وسترن دیجیتال 1 گیگابایتی بنفش در دیجی کالا حدود 1 میلیون و 150 هزار تومان است (خرید از دیجی کالا).

دیدگاهتان را بنویسید