هارد اینترنال – خرید و قیمت هارد اینترنال (فروش ویژه) – مقداد آی تی

برای اینکه متوجه شوید لپ تاپ شما هارد را شناخته است یا نه مانند عکس زیر بر روی my computer راست کلیک کرده و از قسمت Manage وارد Disk management شوید تا بتوانید مشخصات هارد خود را مشاهده کنید . هارد دیسک اینترنال درون سیستم هایی مانند کامپیوتر رومیزی، آل این وان و لپ تاپ قرار می گیرند. سکتور مهم ترین قسمت یک هارد است که اطلاعات وارد شده در هارد را می خواند و با توجه به دستور وارد شده عمل مورد نظر مانند (خواندن ،حذف ،انتقال ) را انجام می دهد. از طرفی با فرمت کردن هارد درایو، سیستم عامل نیز حذف میشود. بر روی درایور مربوطه راست کلیک کرده و آن را Uninstall کنید .سپس لپ تاپ خود را restart کنید و هارد دیسک را به آن متصل کنید. در اغلب موارد درایور به طور خودکار نصب می شود. بد سکتور شدن سخت افزاری می تواند به دلایل گوناگونی نظیر ضربه خوردن باشد که قابل ترمیم نیست اما بد سکتور شدن نرم افزاری را می توان به راحتی حل کرد به طور مثال اگر کامپیوتر شما به صورت ناگهانی بر اثر قطعی برق خاموش شود، احتمال اینکه هارد شما در زمان نوشتن اطلاعات خاموش شده باشد زیاد است.

این مشکلات ناشی از خرابی سکتور می باشد و باید قبل از این که برای تعمیر هارد لپ تاپ اقدامی کنید از کارکردن بیشتر یا فشار برروی هارد جدا خودداری کنید اگر سکتور قابل تعمیر نباشد تعمیر هارد لپ تاپ امکان پذیر نیست و ناچار به تعویض آن هستید. هارد علاوه بر سکتور یک سری رابط و درگاه دارد که این رابط ها با استفاده از کابل مخصوص هارد را به مادربورد وصل می کنند و امکان خواندن یا نوشتن اطلاعات برروی ان را به کاربر می دهند. بدین ترتیب شما هر برنامه ای را که به اجرا بگذارید با بالاترین سرعت ممکن آماده انجام وظیفه خواهد بود. وظیفه هارد حفظ دائمی اطلاعات است و تا زمانی که بر روی سکتور پاک نشود اطلاعات در مکان خود باقی می ماند. بد سکتور شدن به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. اگر هر گونه مشکلی در هارد لپ تاپ خود دارید متخصصین سخت افزاری مجموعه دوراندیش با مناسب ترین هزینه و کم ترین زمان آن قادر به حل آن هستند.

اگر صرفا به دنبال ذخیره سازی اطلاعات هستید و تاخیر کوتاه مدت در دستیابی به اطلاعات ، موجب تاثیر منفی بر نتیجه کارتان نگردد ، هارد دیسک های HDD یاوران توانایی خواهند بود ؛ اما اگر بخشی از سرعت پردازش کارهای شما تحت تاثیر سرعت دستیابی به دیتا باشد ، SSD نقشی اساسی ایفا خواهد کرد . هارد دیسک در واقع محل پویایی است که میتوانید مدام از آن فایلها را حذف و سپس به آن وارد کنید. هارد اینترنال اغلب بیش از هر درایو دیگری میتواند اطلاعات را در خود ذخیره کند، اما اندازه آن بسته به نوع درایو و سن آن متفاوت خواهد بود. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات توسط هارد کامپیوتر از فاکتورهای مهم هنگام خریداری آن می باشد و هرچه میزان سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در یک هارد درایو بیشتر باشد، مدت زمان دسترسی به اطلاعات کوتاه تر خواهد بود. بسیاری از ما تجربهی نداشتن حافظهی داخلی کافی را در زمان کار با رایانههای شخصیمان داشتهایم. برخی از سرویسهای قابل دریافت در این مرکز عبارت است از: ریکاوری اطلاعات هارد کامپیوتر در پاک شدن پارتیشن، ریکاوری اطلاعات هارد در پاک شدن پوشه یا فایل، ریکاوری اطلاعات هارد در نوسانات برق و مشکلات سختافزاری، ریکاوری اطلاعات هارد با وجود بدسکتور در هارد دیسک، ریکاوری اطلاعات هارد کامپیوتر در خرابی هاردهای RAID، بازگرداندن اطلاعات هارد در صورت فراموشی رمز ورود (پسورد)، ریکاوری اطلاعات هارد در زمان پیغام خطا، بازگرداندن اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی و عدم تشخیص توسط سیستم، ریکاوری اطلاعات از Cooldisk و Memory های مختلف به اصطلاح سوخته با مشکل عدم شناسایی، پیغام خرابی و یا فرمت و …

یکی از محصولات این کمپانی، هارد اینترنال WD10PURX Purple 1TB است که ۱ ترابایت ظرفیت دارد و با حافظه کش ۶۴ مگابایتی در اختیار شما قرار میگیرد. علاوه بر موارد فوق ، گرد و غبار داخل کیس می تواند باعث داغ شدن بیش از حد هارد دیسک و در نتیجه اخلال در کار آن شود. اگر سیستم شما در هنگام پیکر بندی چنین دستگاه جانبی قفل کند، علت آن فقط بد بیاری است. اگر ok را نشان نداد شما باید احتمال خرابی هارد دیسک خود را در آینده بدهید. شما باید ببینید که یک هارد دیسک معمولی میتواند نیازهایتان را رفع کند یا به یک حافظه پرسرعت SSD نیاز دارید؟ SuperRam این فرآیند را معکوس می کند ؛ بدین معنا که برنامه ای که اجرا می کنید را در حافظه رم قرار داده و برنامه های قدیمی تر را در پیج فایل می گذارد. هارد دیسک حافظه ای بسیار کم سرعت تر نسبت به رم است ، از این رو برنامه های جدیدی که باز می کنید و به آنان نیاز دارید ، سرعت بسیار کمتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید