هارد دیسک درایو چیست؟

اگرچه نامهای دیگری هم برایش میشناسند مثل: دیسک درایو، هارد درایو، HDD ، هارد دیسک، دیسک فایل و… 2 نوع هارد دیسک و یا حافظه داخلی وجود دارد: HDD (که با دیسک های گردان کار می کند) و SSD (حافظه فلش). هارد دیسک درایو چیست؟ در چنین مواقعی شما نیاز به نرم افزارهایی برای فرمت و تخصیص درایو دارید. در صورتی که تمام مراحل را درست انجام داده باشید رایانه شما مثل سابق عمل می کند. استفاده از درایور M2 در هارد کامپیوتر کارایی آن را افزایش داده و زمان تاخیرش را کاهش میدهد. نحوه اتصالات با کابل SATA در سال ۲۰۰۳ معرفی شد که شما میتوانید این نوع اتصال را نیز ( به صورت L در هارد بالایی در تصویر زیر مشخص است) مشاهده کنید. اگر برعکس باشد نیز سی پی یو زمان بیشتری نیاز خواهد داشت تا بتواند پردازش را انجام دهد. بهعبارتی همزمان با مانیتورینگ و مشاهده ویدئوهای با کیفیت HD، عملیات ضبط تصاویر را هم انجام میدهند. اگر از کامپیوتر PC استفاده می کنید امکان استفاده همزمان از درایو SSD و هارد دیسک نیز وجود دارد. Actuator یا کنترل کننده مرکزی: مغز هارد دیسک، جزئی که وظیفه دارد بازوی مکانیکی را کنترل کند و بر روی قسمتهای دیگر نیز نظارت داشته باشد.

در این مرحله باید برق مورد نیاز را برای هارد دیسک مهمان را تامین کنید.به نوع فیش POWER هارد دیسک دقت کنید. در سادهترین حالت همه میدانیم که هارد کامپیوتر ما، همان حافظه آن است. هارد کامپیوتر اینترنال وسترن دیجیتال گرین 500 گیگ با گارانتی 11 ماهه آریاتکس در دسترس می باشد . درایوهای SSD چندین برابر سرعت بالاتری در قیاس با هارد دیسک های مکانیکی دارند. با توجه به میان آمدن درایوهای پرسرعت SSD و … در ابتدا باید توجه داشته باشید که اگر سخت افزارهایی مانند سی پی یو، رم و … با توجه به اینکه ساختار هارد دیسک های قدیمی با دیسک و لنز است نمی توان انتظار سرعت بسیار بالا از آنها داشت. همه فایل ها و اطلاعات ما در کامپیوتر بر روی هارد و داریو ذخیره سازی اطلاعات قرار می گیرد. موتور چرخان با چرخاندن دیسک به Head در پیدا کردن جای درست برای ثبت اطلاعات یا خواندنشان کمک میکند. در واقع اگر سی پی یو قوی باشد و هارد ضعیف، در اینصورت سی پی یو باید تا انجام I/O منتظر بماند و در واقع Delay صورت می گیرد.

چیزی که باید بدانید این است که آن هارد هم همین هارد است. برای مثال، یک درایو فلش استاندارد نیز دارای یک هارد درایو است. در لپ تاپ ها نیز معمولا تنها یک سوکت و فضا برای هارد وجود که می توان بسته به شرایط از یکی از آنها استفاده نمود. معمولا افرادی که به حجم و ظرفیت بالایی نیاز دارند درایو ویندوز را با SSD و بقیه درایوها را با هارد دیسک راه اندازی می کنند. وظیفه موتور هارد چرخاندن پلاتر هاست، این موتور با سرعت مشخص در حال چرخش است. در صفحه بعدی علامت Tools را روشن کنید و روی Check now که در بخش Error-checking قرار دارد، کلیک کنید. 2-روی علامت چرخ دنده یا همان Settings کلیک کنید. این اطلاعات دارای تیتر و برچسب نیست، بنابراین بایستی دقت کرده و مشخصات هارد دیسک کامپیوتر یا لپ تاپ خود را مطالعه کنید. قسمت Head هم کاری که باید انجام شود را انجام میدهد: اطلاعات را میخواند یا مینویسد. در این مقاله میخواهیم هر آن چیزی که در خصوص هارد دیسک نمیدانستهاید و باید بدانید را برای شما بیان کنیم. • برخلاف هاردهای اینترنال برخی از هاردهای اکسترنال ضدضربه، ضد آب، مقاوم در برابر گردوغبار هستند. در زیر برخی از هارد های این کمپانی را مشاهده می کنید.

در نقطهی مقابل، هارد SSD از هیچ قسمت مکانیکی برخوردار نیست؛ بنابراین، نه تنها اطلاعات شما را در امان نگه میدارد؛ بلکه از سرعت بالاتری هم برای انتقال، جابجایی و بارگذاری اطلاعات برخوردار است. هارد ها در دستگاه های دوربین مدار بسته در زمان ضبط تصاویر، اطلاعات ثبت شده را به صورت مداوم و همیشگی از قدیمی ترین فایل های ضبط شده ای که در خود ذخیره کرده اند پاک خواهند کرد و اطلاعات جدید را ضبط و جایگزین می کنند. البته لازم به ذکر است که این موضوع درست می باشد اما در شرایطی که هارد دیسک مورد استفاده شرایط ایده آلی داشته باشد و بتواند پا به پای آنها پیش رود. اولین هارد درایو در سال ۱۹۵۶ توسط IBM و رینالد جانسون ارایه شد. این امر به رایانه ها کمک می کند تا در آن زمان یک عامل ساده تر ، کمتر در هم ریخته و ارزان تر را انتخاب کنند. با این کار شما ۲ هارد دیسک را از طریق یک کابل به مادربرد رایانه تان متصل کرده اید و هارد دیسک رایانه شما به عنوان هارد اصلی و میزبان(Master) و هارددیسک دوم به عنوان مهمان(Slave) به حساب می آید. به طور قطع تاکنون چندین بار کلمه هارد به گوشتان خورده و اندک اطلاعاتی از آن دارید، اما اطلاعات ما اغلب به هاردهای اکسترنال external محدود میشود.

دیدگاهتان را بنویسید