هارد دیسک چیست و کاربرد آن چیست چندین نکته کاربردی در خصوص هارد دیسک

از طرفی بخش قابل توجهی از داده حیاتی بسیاری از کاربران در همین درایو ذخیره شده و باید غیر قابل بازیابی شود. اگر به خاطر داشتن یک سری اطلاعات بسیار حیاتی و مهم، باید از غیر قابل بازیابی شدن آنها در صورت قرارگیری هارد دیسک در اختیار فردی دیگر اطمینان پیدا کنید، این روش ارزش صرف وقت را دارد. اگر پیشتر حتی یک مرتبه سیستم عامل کامپیوتر خود را عوض کرده باشید، نحوه تغییر ترتیب اولویت بوت را میدانید. 3. سیستم عامل را مجددا نصب کنید: بعد از دنبال کردن آموزش قسمت بعد و تکمیل فرآیند DBAN، با استفاده از مطلب «آموزش نصب ویندوز 10 از یو اس بی درایو (فلش مموری)» که لینک آن را بالاتر قرار دادیم، سیستم عامل را مجددا نصب کنید. 1. فایل نصبی ویندوز 10 را روی فلش مموری آماده کنید: باید با استفاده از ابزار Media Creation Tool سیستم عامل ویندوز 10 را روی یک دی وی دی یا فلش مموری سوار کنید. یک هارد دیسک سوخته معمولا خطاهای مختلفی را روی ویندوز پدیدار میکند.

بعد از ورود به این مطلب، به دنبال روش نصب ویندوز 10 از طریق یو اس بی درایو، با استفاده از Media Creation Tool، بگردید، چرا که روشهای دیگری نیز توضیح داده شدهاند. اگر به هارد شما صرفا آسیبی وارد نشده است، می توانید از طریق کابل USB به اس اس دی جدید اطلاعات را هارد به هارد کنید. اگر در پی اعمال یک سری تغییر در فرآیند پیشفرض پاکسازی هستید، از کلیدهای میانبر قرار گرفته در انتهای صفحه استفاده کنید. اگر این درایو به صورت :OS C یا :Windows C نامگذاری شده است، مشکلی وجود ندارد. اولین نسخه تجاری هارد درایو با عنوان RAMAC که مخفف Random Access Method of Accounting and Control است با اندازه بزرگ در حد کمد ارایه شد. رابط های اتصال هارد ساتا به کامپیوتر در تصویر زیر نمایش داده شده است. مثلا اگه هارد دوم 1 ترابایت ( 1000 گیگ حدودا ) هستش ، شما میتونید اونو به سه قسمت تقسیم کنید . در قسمت بعدی همین مطلب روش این کار را توضیح خواهیم داد. به منوی Standard Cmos Features بروید.معمولا به صورت پیش فرض مادربردهای جدید برای شناسایی هارد دیسک ها در حالت اتوماتیک تنظیم شده اند.اگر این گونه نیست شما تنظیم این قسمت را به حالت Auto تغییر دهید تا مادربرد به به صورت خودکار هارددیسک ها را شناسایی کند.بعد از انجام این کار از این منو بیرون آمده و گزینه Save and Exit را انتخاب کنید.

البته ممکن است شرایط محیطی نیز در از بین درفتن این داده ها اثر بگذارد. مولدهای مختلفی وجود داشته و کار آنها پر کردن هارد دیسک با دادههای تصادفی و بهم ریخته به منظور از بین بردن امکان بازیابی فایلهای واقعی قبلی است. از بین گزینهها، روی Burn disc image کلیک کنید. روی درایو :C کلیک راست کرده بعد از انتخاب Properties وارد تب Hardware شوید. برای این کار یک لوح فشرده خام داخل درایو نوری قرار داده و سپس روی فایل ISO دانلود شده در مرحله قبل کلیک راست کنید. سی دی رایت شده با فایل ISO مربوط به آن را داخل درایو نوری قرار داده و سپس کامپیوتر را ریاستارت کنید. کمپانی آمریکایی سیگیت یکی از تولید کنندگان برتر در زمینه هارد دیسک است و میتوانید از محصولات آن به اطمینان بالا استفاده کنید. وجود هر کدام از این قطعات در هارد کامپیوتر لازم و ضروری است زیرا هر کدام از آنها بخشی از ذخیرهسازی دادهها را برعهده دارند. این نوع هارد به اسلات PCI روی مادربرد، متصل میشود.از دیگر کاربردهای این هارد، استفاده آنها به عنوان هارد ثانویه است.

تعدادی دیگر بعد از ریاستارت شدن، به وسیله فشردن پیاپی کلید Delete یا F12 وارد منوی تنظیمات بوت خواهند شد. با ورود به وب سایت، دانلود به صورت خودکار آغاز خواهد شد. برای استفاده از این روش به دو چیز نیاز دارید. طراحان که نیاز به رندر گرفتن و پردازشهای بالا دارند این مدل از هارد سیگیت است. یکی از آنها رایگان و دیگری پریمیوم است. هارددیسک به صورت فیزیکی از چند دیسک مغناطیسی تشکیل شده است که در فواصل بسیار کوچک روی همدیگر انباشته شدهاند و یک محور مرکزی آنها را در جای خود ثابت نگه میدارد. زمانی که شما یک کامپیوتر و یا لپ تاپ را خریداری می کنید بدون شک باید دارای فضایی برای ذخیره سازی داده ها، برنامه ها و فایل ها را داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اطلاعات دیجیتالی خود را نگه داری کند. تمام برنامه های اضافی سیستم شما حذف شد . به وسیله فشردن کلید Space این درایو برچسب wipe دریافت کرده و در مرحله بعدی پاکسازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید