هارد دیسک ⚡ قیمت و خرید هارد کامپیوتر

حافظه رام موجود در هارد با قطع برق اطلاعات خود را از دست نمیدهد و قابل برنامهریزی است. با این وجود ، اگر یک لپ تاپ (به عنوان مثال لپ تاپ دل) ، کافی است مکان را از پشت لپ تاپ محل نصب هارد دیسک جدا کرده و دیسک داخلی را بیرون بیاورید تا ظاهر آن را مشاهده کنید. در این مطلب ما به شما میگوییم که از کجا بفهمیم و تشخیص دهیم که ظرفیت و مقدار هارد لپ تاپمون چقدر است. وقتی صحبت از ارتقاء سخت افزاری کیس های کامپیوتری می شود ، اولین موردی که به ذهن هر کاربری می رسد ، ارتقاء ظرفیت و یا تغییر نوع حافظه اصلی است ؛ حتی با وجود استفاده روزافزون کاربران از حافظه های اکسترنال و ابری ، از اهمیت ارتقاء حافظه اینترنال کامپیوتر کاسته نشده است . هارد های اینترنال در چند سال اخیر جزو فراگیر ترین ابزار های ذخیره سازی کامپیوتر به حساب می آمدند اما با روی کار آمدن اس اس دی ها باید شاهد کنار رفتن این محصولات دوست داشتنی باشیم. هارد های اینترنال یا داخلی همانطور که از اسمشان پیداست به صورت ثابت طراحی شده اند و برای استفاده در کامپیوتر، لپ تاپ، کنسول بازی و …

ممکن است پر شدن هارد کامپیوتر شما مربوط به فایل های اضافی و یا قدیمی سیستم شما نباشد . حالت آماده به کار سریع که موجب کاهش هزینه و اندازه بافر های سیستم خواهد شد. هارد درایوها یک حافظه به نام کش داخلی (Cache) یا همان بافر (Buffer) دارند که به عنوان یک حافظه موقتی بین صفحات هارد دیسک و کامپیوتر عمل می کنند. در عکس زیر شما میتوانید دو باکس هارد اکسترنال ساتا را مشاهده کنید. توصیه : به عنوان توصیه آخر در این بخش پیشنهاد میکنیم به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کرده و براساس ویژگی ها ، باکس های مختلف را با هم مقایسه نمایید. شما میتوانید به فروشگاه های اینترنتی و یا فروشگاه های مجاز فروش سخت افزار مراجعه کرده و قیمت جدیدترین هاردهای اکسترنال را جستجو کنید. در این مقاله با کاربرد هارد و انواع آن آشنا میشوید.هارد دیسک یا هارد درایو، ابزاری است برای نگهداری وذخیره اطلاعات؛ این اطلاعات میتواند سیستم عامل، نرم افزار یا فایلهای محرمانه ویا شخصی باشد. با استفاده از این نرم افزار ها می توانید این فایل های تکراری را حذف کنید تا مشکل پر شدن هارد کامپیوتر شما رفع گردد .

یکی از ویژگی های منحصر به فرد که هاردها را از رم Ram متمایز میکند، حفظ اطلاعات به صورت دائمی و پایدار است؛ اما در رم با نوسان برق اطلاعات از بین میرود. SSDها در انواع مختلف برای زمینه های کاربری گسترده طراحی شده اند . در ابتدا بیایید اصلا بدانیم که هارد چیست. اما هارد اینترنال چیست و چگونه کار می کند؟ به طور قطع تاکنون چندین بار کلمه هارد به گوشتان خورده و اندک اطلاعاتی از آن دارید، اما اطلاعات ما اغلب به هاردهای اکسترنال external محدود میشود. اغلب افراد با توجه به فضای مورد نیاز خود هاردهای متفاوتی تهیه میکنند. روش دیگر استفاده از کابل برق است که با اتصال به پاور کامپیوتر صورت میگیرد. برگشت شار روی این دامنهها صورت گرفته و به اسم دادههای باینری از آنها یاد میشود. امروز در بسیاری از سیستمها از این نوع هارد استفاده میشود. اگر به دنبال خرید هارد اینترنال هستید، قطعا باید در سبد خرید خود هارد اینترنال وسترن دیجیتال را قرار دهید.

از برند های معروف هارد دیسک میتوان به برند های سیگیت و وسترن دیجیتال اشاره کرد. این نوع دیسکها پیشرفته تر هستند و قابلیت بیشتری نسبت به دیگر دیسکهای نوری دارند؛ چرا که میتوان از روی آنها خواند، نوشت و پاک کرد. در ضمن این نوع از Hot plugging پشتیبانی کرده، و میتوان در اثنا کار هارد را جدا کرد. بخش “Number used” به شما می گوید که چه مقدار از هارد دیسک کامپیوتر شما در حال استفاده است ، در حالی که قسمت “Number free” به شما می گوید که چه مقدار فضای خالی باقی مانده است. هاردهای اینترنال internal هاردهایی هستند که در داخل کامپیوتر یا دستگاه قرار گرفته و مستقیما به مادربرد وصل میشوند. هاردهای ۳.۵ اینچی بیشتر در لپ تاپ یا کامپیوترهای شخصی استفاده میشوند. سرعت انتقال داده بیشتر بوده و همچنین کابل بلندتر و منعطفتری دارد. IOPS نرخ ورودی یا خروجی در ثانیه است و یکی از معیارهای سرعت دسترسی به داده ها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید