هارد کامپیوتر چیست؟

علاوه بر برد، هارد دیسک ها دارای اجزای مکانیکی حساسی هستند که هر کدام وابسته به دیگری کار می کند تا اطلاعات تان قابل شناسایی توسط سیستم باشد. دستورات به علاوه دادههای ارسالی یا دریافتی از هاردیسک به وسیله Disk Controller تفسیر میشوند و نتیجه این تفسیرها به Actuator ارسال میشود. در این نوع حافظهها با وجود قطع شدن و نبود جریان برق، همچنان اطلاعات باقی میمانند و دادهها حفظ میشوند. اما در مورد هارد دیسک های دسکتاپ این نوع ساختار به گونه ای است که تنها 20 الی 30 درصد از سال را قادر هستند بدون وقفه به انجام فعالیت بپردازند. 1- هارد دیسک هایی که مخصوص سرور طراحی میشوند نوع ساختار آن ها duty cycle می باشد بدین معنی که این هارد دیسک ها موظف هستند تمام روز های سال را بدون توقف کار کنند. سوال دیگر این که اگر ما می توانیم با انجام تبدیلات و جابجایی ها ، هارد دیسک های دسکتاپ را روی سرور نصب کنیم پس چرا باید هزینه های زیادی برای هارددیسک های سرور بپردازیم ؟ 2- دلیل دوم برای این که هارد دیسک PC را به صورت همزمان با هارد دیسک سرور روی سرور خود استفاده نکنید این است که دو نوع هارد دیسک از timeout value های متفاوتی استفاده می کنند.

توان ذخیرهسازی اطلاعات حداکثر 32 دوربین را دارد و دسته دوم حداکثر از 64 دوربین میتواند تصاویر را دریافت و ذخیره کند. در ادامه این مقاله قصد داریم بررسی کنیم هارد مخصوص سرور چه تفاوتی با هارد معمولی دارد. بررسی تفاوت هارد سرور با هارد معمولی می تواند به درک بهتر این مفاهیم کمک کند، در این مقاله با مقایسه فرق بین هارد دیسک سرور و هارد دیسک کامپیوتر معمولی در خدمت شما عزیزان هستیم، همراه داتیس نتورک باشید. قیمت خرید هارد دیسک اینترنال WD Blue در دیجی کالا حدود 970 هزار تومان است (خرید از دیجی کالا). هارد اینترنال در کامپیوترهای مدرن چگونه است؟ با آنها را تولید نموده است. بیشتر اوقات کسانی که سرور ها را طراحی و تولید می کنند رابط ها را طوری طراحی می نمایند که فقط هارد دیسک ها تولید شده در همان شرکت روی سرور مورد استفاده قرار گیرند یا سرور ها از هارددیسک هایی پشتیبانی کنند که تولید کنندگان سرور ، هارد دیسک های مورد استفاده در آن ها را بر اساس استاندارد های خود شرکت تولید شده باشند. همچنین شایعاتی مبنی بر تولید نسل بعدی کنسول های بازی درایوهای سخت سنتی به نفع ساخت SSD وجود دارد. حتما برای شما هم این سوال به وجود آمده است که چرا برخی از هارد دیسک ها به اسم هارد سروری شناخته می شوند، مگر چه تفاوتی بین هارد ها وجود دارد؟

هارد دیسک HDD بخریم یا هارد سخت SSD؟ فن یا فیتلر هوا: برای خارج کردن گرد و غبار از هارد دیسک. از آنجایی که انتخاب بهترین هارد دیسک اینترنال کمی دشوار است. مسترنکست در این راهنمای خرید ویژگی هایی از هارد دیسک های اینترنال را مورد بررسی قرار داده است. با ما همراه باشید تا با چگونگی کارکرد هارد دیسک و HDD آشنا شوید. با توجه به متنوع بودن هارد ها و در کل تجهیزات ذخیره سازی، ما در این مطلب تصیم گرفتیم تا بهترین هارد دیسک های (HDD Hard) رو که برای کامپیوتر های رومیزی ساخته شده اند به شما معرفی کنیم. می باشد و در این هارد لرزش و سروصدای هارد به حداقل رسیده تا نهایت لوکس بودن و کلاس کاری در آن حفظ شود. که در واقع این رنگ نشان دهنده ی میان رده بودن این هارد دیسک است. اطلاعات ذخیره شده در هارددیسک ها ایمن و دست نخورده باقی می ماند مگر اینکه هارد دیسک از بین برود یا مشکلی در آن ایجاد شود. البته امکان دارد قبل از اینکه این گرد و غبار به پشت فیلتر هدایت شود، هد روی آن برود.

در پشت هارد دیسک نیز یک برد مداری وجود دارد که کنترلر دیسک یا صفحهی رابط نامیده میشود. هرچه میزان کش هارد دیسک بیشتر باشد، حجم بیشتری از اطلاعات درون آن جای می گیرد و سرعت جابه جایی اطلاعات بیشتر می شود. سرعت با دور روی هارد مشخص می شود مثلا هارد 7000 دور بر دقیقه سرعت انتقال داده بیشتری به نسبت 5000 دور در دقیقه دارد. بهعلاوه، قابلیت های بیشتری نیز دراختیار شما قرار خواهد گرفت که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. در صورتی که بدسکتور یک ایراد نرمافزاری باشد، میتوان آن را برطرف نبود، اما در غیر اینصورت، بدسکتور معمولا ضربات جربان ناپذیری بهصورت فیزیکی به هارد وارد خواهد کرد. در کامپیوتر های دسکتاپ نیر معمولا از هارد نوع SATA استفاده می شود. نسخه های اولیه اتصالات SCSI فقط از رابط های موازی استفاده می کنند ، اما نسخه های جدیدتر به اتصالات سریالی امکان انتقال سریع تر داده را می دهد. اما اگر این چنین نیست، از همان ابتدا هارد با ظرفیت بالا را خریداری کنید تا نیاز مجدد به خرید هارد پیدا نکنید. اما در زمان خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم و فاکتور های متغیر موجود در یک هارد کامپیوتر چه مواردی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید