هارد کامپیوتر چیست؟

SSD ها نسبت به هارد دیسک ها از قابلیت اطمینان بالاتری برخوردار هستند ، که باز هم یکی از ویژگی های عدم وجود قطعات متحرک است. همان طور که می دانید ، رم ها به دلیل داشتن بیشترین سرعت در دسترسی به دیتا ، نسبت به هارد دیسک HDD از قیمت بالاتری برخوردارند . 2. دومین اختلاف میان هارد دیسک سرور و هارد کامپیوتر، مقاومت بیشتر و بالاتر هارد سرور است زیرا مکانیسم منحصربهفردی در هارد های سرور بهکار رفته که باعث میشود لرزشهای احتمالی به بازوی مکانیکی هد منتقل نشود. این هارد ها دارای لرزش کمتر و سرعت بالاتر نسبت به هارد های آبی هستند تا کاربران بتوانند به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشند. هارد دیسک داخلی یا Internal hard drive چیست؟ هارد دیسک های داخلی مانند همتایان خارجی خود در ظرفیت های مختلف ذخیره سازی مختلف از 128 گیگابایت تا 10 ترابایت در دسترس هستند. دستورها همراه با داده های ارسالی یا دریافتی از هارد دیسک ، توسط کنترل کننده دیسک (Disk Controller) تفسیر می شوند . نکته: تنها قطعاتی که در هنگام کار با ایجاد صدا کم همراه اند فن و هارد درایو است. SSD ها معمولاً از انرژی کمتری استفاده می کنند و عمر باتری را برای دیوایس های همراه مثل لپ تاپ بیشتر می کنند ، زیرا دسترسی به داده ها بسیار سریعتر است و دستگاه بیشتر اوقات بیکار است.

همه شما فایل های کش را می شناسید . از سوی دیگر ، سرویس های ذخیره سازی ابری ایمن با ذخیره فایل های مهم شما در خارج از سایت ، یک لایه حفاظت اضافی را برای شما و داده های شما فراهم می کند. این ها دارای قابلیت نوشتن پیشرفته ای هستند که عملکرد عالی و دوام بهتر درایو را برای DVR ، مرکز رسانه یا برنامه های امنیتی ویدیویی فراهم می آورد. از یک سو ، هارد دیسک های اینترنال محیط مناسبی را برای پشتیبان گیری از اطلاعات شما فراهم می کنند. بهطور کل یک هارد اینترنال مخصوص حرفهایها است. هارد دیسک شامل یک دیسک گردان است که وظیفه آن ذخیره و خواندن اطلاعات شما است. هارد های HDD که پیش از این در دستگاه های قدیمی لپ تاپ و کامپیوتر استفاده می شد، از ساختار مکانیکی برخوردار بوده و به همین دلیل سرعت کمتری نسبت به SSD های امروزه دارند.

این کمپانی نیز مانند وسترن دیجیتال هارد های اینترنال خود را در سری های مختلفی تولید می کند تا از بازار رقابت جا نماند. هارد Iron Wolf سیگیت برای رقابت با هارد قرمز وسترن دیجیتال وارد بازار شد و مخصوص برای بخش NAS سرورها طراحی شده است. تیم جانسون با روشهای مختلف ذخیره سازی اطلاعات روی نوار مغناطیسی آشنا بودند و راه ذخیره اطلاعات را روی دیسکهای مغناطیسی و فلزی پیدا کردند. کار این قطعه، تصفیه هوای درون جعبه هارد دیسک است تا ذرات معلق در هوا به نوار مغناطیسی نچسبند. تکنولوژی سنتی ضبط مغناطیسی اطلاعات در هارد HDD با وجود تفاوتهای بسیار با روشهای نوین مانند ثبت اطلاعات در حافظهی فلش مموری هنوز هم یکی از پرطرفدارترین روشها است. یکی دیگر از نشانه های آسیب دیدگی هارد شما می تواند ایجاد صداهای نا متعارف و ارور های مختلف هنگام کار با هارد درایو است. یک هارد میتواند صداهای مختلفی تولید کند و هر کدام از آنها دلایل مختلفی دارند. هاردی که می خرید بهتر است از قابلیت S.M.A.R.T پشتیبانی کند (که معمولاً این قابلیت را دارند) تا اشکال یابی هارد در آینده ساده تر باشد. طبقه بندی هارد ها هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد.

البته اگر صحبت از مقایسه باشد، هارد دیسکهای ثابت سرعت بیشتری دارند. البته لازم به ذکر هست که رابط اتصال هارد کامپیوتر در گذشته به صورت آی دی ای (IDE) بود. در چنین مواقعی تعمیر کار می تواند مشکل هارد درایو شما را حل کند البته فقط در صورتی که مشکل بد سکتور شدن هارد ریشه در گذشته نداشته باشد. این طوفان باعث میشود هوا به زیر فلپ برود و آن را بلند کند. توصیه میشود که بخشی از فایلهای خود را در هارد اکسترنال ذخیره کنید. باز هم مشاهده میکنید که هارد های نظارتی از هارد های معمولی بهتر بودند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ارتقا هارد درایو لپ تاپ و کامپیوتر آشنا کنیم. 5محکم کردن هارد: هنگامی که هارد را جا مورد نظر قرار دادید، دو تا پیچ داربد که دو طرف هارد را باید با آن محکم کنید. وقتی نوبت به ذخیره فایل ها و بازی ها می رسد ، بهتر است که از هارد دیسک عادی (HDD) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید