هارد کامپیوتر چیست؟

این رابط ها در ابتدا برای هارد دیسک ها درنظر گرفته شده بود ولی بعدها برای CD-ROM ها نیز استفاده شد. DDR1 نسل اول از این نوع حافظههاست که در سال ۲۰۰۰ رونمایی شد. هاردهای اینترنال را میتوان بزرگترین حافظه کامپیوتر دانست که توان ذخیره دائمی اطلاعات را دارد. داده ها ابتدا در حافظه بافر یا کش ذخیره می شوند سپس یکجا به کامپیوتر فرستاده می شوند. HAMR، تکنولوژی جدید ذخیره سازی روی Plate ها است که هنگام ذخیره سازی، پلیت را گرم میکند تا در کمترین فضای ممکن، بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید. اما اگر قصد دارید برای اموری مانند دانشجویی یا کاری، که در آن مجبور هستید آرشیو های زیادی از فایل ها را داشته باشید، بهتر است از ظرفیت های 2 گیگابایت به بالا استفاده کنید. گرم شدن هارد می تواند به اجزای داخلی آن آسیب بزند اما تمامی هارد ها به محفظه تهویه مجهز می شوند تا گرما از بخش داخلی خارج شده و به وسیله فن های کیس دفع شود. ببینید آیا درایو اکسترنال در بخش Disk Utility قابل رویت است یا نه. در صفحه بعدی علامت Tools را روشن کنید و روی Check now که در بخش Error-checking قرار دارد، کلیک کنید.

و میتوانند اطلاعات را با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه منتقل کنند. این سرعت در مشخصات هارد خریداری شده یا بر روی خود هارد نوشته می شود. هنگامی که فضای ذخیره سازی کافی روی هارد درایو ندارید، میتوانید برنامههایی که نمیخواهید را uninstall کنید و اطلاعاتی را حذف کرده و یا در جای دیگری کپی کنید. که بر اساس آن میتوانید با دقت کردن به چند نکته ی ساده، بهترین هارد دیسک اینترنال را بری خودتان بخرید. که کاربر میتواند با توجه به سرعت چرخش 7200 دور بر دقیقه ی هد این هارد، به سرعت خوبی برای خواندن و نوشتن روی این حافظه دست پیدا کند. و همچنین میتوانند فیلم های 64 دوربین را به صورت همزمان و با سرعت بسیار خوبی ضبط کنند، جز بهترین و مناسبترین هاردهای امنیتی به حساب می آیند. همچنین فروشگاه های مختلفی هستند که به فروش هارد اینترنال میپردازند. و همچنین این امکان برای شما فراهم است که فیلم های خروجی 64 دوربین را به صورت همزمان و با سرعت بسیار خوب بر روی آن بارگذاری کنید. درایوهای 3.5 اینچی با بالاترین ظرفیت ، 2000 گیگابایت داده را در خود جای داده است و نصب آن برای تازه کارهای کامپیوتری نیز بسیار آسان است.

اما با وجود قیمت بالا و به نظر غیر منطقی هارد های SSD، این گزینه برای گیمرها و کسانی که میخواهند کارهای گرافیکی سنگین با کامپیوتر خودشان انجام بدهند، یکی از بهترین گزینه ها بریا خرید به حساب می آید. که بیشتر برای استفاده در سیستم های خانگی برای کارهای روزمره پیشنهاد میشود. اما باید بگوییم سرعت خواندن و نوشتن هارد های SSD به مراتب بیشتر از این هارد دیسک ها است. اما اباز هم اینطور نیست و سرعت آن در حد معمولی است. البته ناگفته نماند این یک عدد برای شرایط آرمانی است. و البته در کنار قیمت بسیار خوب این محصول، آن را به یکی از بهترین هارد های اینترنال بازار تبدیل کرده است. شاید فکر کنید که حتما سرعت این هارد بسیار پایین است. همین ابتدا باید بگوییم که هارد دیسک ها نسبت به حافظه های سخت (SSD) سرعت خواندن و نوشتن پایین تری دارند. این حافظه برای سیستم های خانگی با کاربری روزانه پیشنهاد میشوند.

اما پیشنهاد میکنم اگر کمی تفاوت در سرعت چندان برای شما اهمیت ندارد، هارد دیسکی بخرید که سرعت چرخش هد آن 5400RPM باشد. اما بهترین کاربری از سری بنفش، همان استفاده در سیستم های حفاظتی، مانند ذخیره ی فلیم های ضبط شده توسط دوربین های مداربسته است. همان طور که از ظاهر کیس کامپیوتر و لپ تاپ مشخص است، سخت افزار های آنها کمی در سایزشان متفاوت هستند. هارد درایوهای External با توجه به اینکه دارای یک Enclosure می باشند و به نوعی فانتزی تر به نظر می رسند دارای قیمت نسبتا بیشتری در مقابل هارد درایو های Internal با همان ظرفیت و شاید برند باشند. البته سرعت چرخش این هارد ارزان قیمت 7200 دور در دقیقه است که میتواند اطلاعات را با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه نیز منتقل کند. هارد درایو های Internal و External از نظر فیزیکی و ساختار داخلی هارد دیسک کاملا شبیه هم هستند و تفاوت ظاهری این دو فقط در این هست که هارد درایوهای External داخل یک جعبه محافظ قرار گرفته اند که در اصطلاح به آن Enclosure گفته می شود ، این جعبه ضمن حفاظت فیزیکی از این هارد درایو ، دارای رابط های سخت افزاری USB یا Firewire ای می باشد که بر روی انها تعبیه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید