همه چیز درباره هارد اینترنال و انواع آن + معرفی بهترین برندها

تقریبا هر کامپیوتر رومیزی دارای یک یا چند درایو سخت یا هارد می باشد . همچنین برای مصارف نظارتی و امنیتی نیز بهتر است از درایو های مخصوص دستگاه های DVR و NVR یا همان هارد dvr بهره بگیرید. جنس دیسکها از سرامیک میباشد که از کنار هم قرار گرفتن سکتورها ساخته شده است که در نهایت اطلاعات کامپیوتر در همین سکتورها نگهداری میشود. چرا که حداکثر سرعت انتقال دیتا در پورت های SATA2 حدودا 370 مگابایت بر ثانیه است و این سرعت در پورت های SATA1 نصف میشود و کابلهای IDE هم سرعتی بسیار پایین تر از انواع ساتا دارند. و عملا به این سرعت نمی رسد. امروزه افراد برای بالا بردن سرعت کامپیوتر و لپتاپ خود دست به ارتقا اجزای مختلف کامپیوتر خود میکنند و یا سیستم هایی با کانفیگ بالا خریداری میکنند و هزینه ی زیادی میپردازند اما از هاردهای معمولی دیسک سخت یا همان HDD ها استفاده میکنند.

امروزه حافظه های کامپیوتری در سایزهای مختلف برای موارد استفاده متفاوت ارائه می گردند . این کابلها همانطور که در تصویر هم ملاحظه کردید دارای پهنای کمتر و رابط کوچکتر هستند حتی امروزه از قیمت مناسب تری نیز برخوردارند. کنترل کننده بازوی حرکتی رو کنترل میکنه تا به کل پلتر دسترسی داشته باشه در هارد های قدیمی از موتور استپی استفاده میشد ولی امروزه از سیم پیچ یا آهنربا استفاده میشود . این قسمت وظیفه کنترل بازوی مکانیکی را دارا می باشد . برای انجام این کار، پس از جداسازی قطعات، پلاتر ها را به نخ متصل کرده و کل آن ها را به قاب یک هارد وصل کنید. ممکن است CD-Rom یا DVD-Rom شما با یک کابل جداگانه به مادربوردتان وصل شده باشد، به هر حال کافی است این کابل را از سی دی رام یا دی وی دی رام جدا کرده و به هارد مورد نظرتان وصل کنید.

سپس باید منتظر بمانید تا فرایند اسکن درایو انتخاب شده به پایان برسد و در صورت داشتن مشکل، تعمیر هارد خراب اگر ممکن بود انجام شود. اگر بتوانید آن را به طور کامل و سالم استخراج کنید، آینه بسیار خوبی خواهد بود. این قطعه را باید به آرامی و با صبر کامل جداسازی کرد تا از خش افتادن بر روی آن جلوگیری نمود. پس از این که تمامی قطعات موجود در هارد درایو را خارج کردید، می توان از قاب آن نیز استفاده ای جالب کرد. همچنین می توان از پلاتر به عنوان آینه ای برای علامت دهی استفاده کرد. پلاتر موجود در داخل هارد دیسک ها را می توان به عنوان یک آینه کاملا جلا یافته و صیقلی استفاده کرد. پس از پایان کار، شما به یک گیره مغناطیسی برای چاقو ها دست پیدا می کنید که می توان آن را به دیوار آشپزخانه خود نصب کرد. ذرب رو باز کردم و کاری هم نکردم بعد بستمش ..هاردم کار نکرد..به هر کی گفتم اینجوری شده بدونه تست گفت درست نمیشه..ایا بنظر شما هم نمیشه درست کرد؟ شما می توانید آن را به یک گاو صندوق مخفی تبدیل کنید که هیچ کس حتی فکرش را هم نمی کند.

اگر هارد شما کار نمی کند و خراب شده است، دیگر نمی توان برای ذخیره سازی اطلاعات از آن استفاده کرد. این رنگ هارد وسترن با توجه به این که حجم بالایی دارد در ذخیره سازی دیتا انواع فیلم و عکس کاربرد بالایی دارد و مناسب برای استفاده در سیستم های تحت شبکه NAS و RAID می باشد و امنیت حفظ اطلاعات در این رنگ هارد بالا می باشد. این گجت وظیفه ثبت اطلاعات به صورت بلند مدت را بر عهده دارد و تا وقتی که دچار نقص فنی نشود می تواند تمامی داده ها را به سیستم ارائه دهد. این جزء از هارد، نقش اصلی در ذخیره دادهها و اطلاعات دیجیتالی را برعهده دارد و اصلیترین بخش این حافظه کامپیوتری به حساب میآید. کافیست پس از تخلیه هارد، یکی از پیچ ها را در گوشه آن قرار دهید. اگر به داخل هارد هوا وارد نشود، هارد اصلا کار نمیکند پس این اشتباهی رایج است که داخل هارد، خلا است.

دیدگاهتان را بنویسید