همه چیز درباره هارد اینترنال و انواع آن + معرفی بهترین برندها

مصرف کمتر برق، سرعت بالاتر، حجم کمتر و به طور کلی کارامدی بیشتر از مزیتهای هارد دیسک های SATA نسبت به IDE می باشد. بهعلاوه ولتاژ کاری این حافظه کمتر شده و بنابراین مصرف انرژی آن تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. ازآنجاییکه سرعت این حافظهها نسبت به سرعت پردازنده بسیار کمتر است، یکی از مهمترین موارد افزایش سرعت آنها است. علاوه بر رم جی اسکیل در حوزه تولید هارد نیز بسیار فعال است. جی اسکیل هدف اصلی خود را افزایش سرعت و کیفیت قرار داده و تاکنون به بخش زیادی از این اهداف دست پیدا کرده است. در ایران نیز حافظههای تولید شرکت کینگستون به دلیل ظرفیتهای متنوع، طول عمر بالا و سرعت مناسب طرفداران زیادی دارند. دوستانی که کاربری عادی و عمومی از سیستم دارند می توانند حجم مورد نظر خود را از میان مدلهای موجود در بازار ایران انتخاب و تهیه کنند. اما در صورتی که یقین دارید که هدها می توانند اطلاعات موجود در هارد درایو را به شما باز گردانند می توانید با مراجعه به تعمیر کار از قسمت های باقی مانده اطلاعات در هد استفاده کرد. کش هارد دیسک یا Buffer، به میزان حافظه موقت موجود در هارد دیسک گفته می شود که واسط انتقال اطلاعات از/به دیسک سخت است و جابه جایی و خوانش اطلاعات، تا جایی که امکان پذیر باشد از داخل این حافظه کش صورت می پذیرد.

ما در این مطلب سعی داریم تا بطور کاملا خلاصه و روان با چند مورد مرسوم از دیسک های سخت آشنا شویم. انتخاب هارد جدید مستلزم داشتن اطلاعات دقیق تری است که به این منظور نیز ما برای شما مقاله ی دیگری را در نظر گرفته ایم شما می توانید با مراجعه به مقاله تفاوت هارد SSD با HDD اطلاعات مهمی که با این موضوع مرتبط اند را دریابید. برای استفاده در DVR یا دوربین مداربسته، نیاز به صفحهای داریم که از ابتدا تا انتها شروع کند به نوشتن و دوباره از ابتدا تا انتها شروع کند به نوشتن. حال در قسمت بعد می خواهیم نحوه تعویض هارد درایو لپ تاپ را به شما آموزش دهیم: ابتدا پنل پشتی لپ تاپ خود را باز کرده سپس با خارج کردن قطعه معیوب از سوکت و جایگزینی هارد درایو جدید سیستم خود را احیا کنید و در انتها فقط باید سیستم عامل خود را نصب کنید.

پس از انجام این مراحل با اندکی فشار هارد درایو به عقب هارد درایو را از سوکت ها جدا کنید. گاهی اوقات، درایو فلش به یک درایو حالت جامد(SSD) گفته میشود که از طریق USB به کامپیوتر متصل میشود. هاردهایی که این شرکت ارائه میدهد دارای انواع مختلفی هستند و در ظرفیتهای ۵۰۰ تا ۲ گیگابایت عرضه میشود. هارد کامپیوتر همانجایی است که اطلاعات را برای همیشه در دل خود نگه میدارد. این موضوع این امکان را فراهم میکند که چندین هارد بتوانند وظیفهی ذخیرهسازی فایلهای شما و نگهداری سیستمعاملهای چندگانه را داشته باشند. هارد SSD با استفاده از کانکتور SATA از این درایور پشتیبانی میکند. با ما همراه باشید. اما توصیه ما به گیمرها و گرافیستها نیز استفاده از رم ۱۶ گیگابایت است. هرچند که تخصص اصلی این شرکت تولید رم است اما در میان تولیدات آن میتوان هاردهای باکیفیت و بادوامی را نیز پیدا کرد. دقت کنید که حجم هر فایل نباید بیش از 14 مگابایت باشد. به طورکلی، هر دو نوع هارد درایو ها جزو قطعات خوب و باکیفیت هستند. این درایو ها، می­توانند بیشترین میزان Write را تحمل کنند و به صورت 24/7 روشن باشند.

سرعت چرخش این موتور، سرعت هارد را مشخص میکند. هربار کاری انجام میدهید که شامل خواندن یا نوشتن اطلاعات بر روی دیسک میشود، کامپیوتر بارها و بارها از هارد درایو استفاده میکند. در ابتدا از جدا بودن کابل برق اطمینان حاصل کنید و سپس باطری سیستم را خارج کنید و با باز کردن پنل پشتی لپ تاپ می توانید هارد درایو جدید را نصب کنید. به طور کلی اگر قیمت بالای درایو های SSD را نادیده بگیریم، سرعت چند برابری آن ها به تنهایی برای افزایش کارایی سیستم کافی خواهد بود. قیمت هارد دیسک اینترنال SSD نیز از HDD بیشتر است. ناگفته نماند هاردهای خارجی یا اکسترنال نیز بواسطه درگاه USB بر روی کامپیوترها نصب می شوند. یعنی اگر بخواهید این نوع هارد را به هارد اکسترنال تبدیل کنید می بایست این مورد را در نظر بگیرید زیرا این نوع هارد می بایست به یک منبع تغذیه وصل باشد. عموما هارد های پاسپورتی ظرفیت کمتری نسبت به مدل های رومیزی دارند اما به دلیل کوچک بودن و تامین انرژی از طریق USB طرفداران بسیار بیشتری دارند.برای آشنایی بیشتر با هارد های اکسترنال می توانید به مقاله راهنمای خرید هارد اکسترنال مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید