همه چیز درباره هارد اینترنال و انواع آن + معرفی بهترین برندها

حافظه در کامپیوترها بسیار مهم است زیرا دادهها در این قسمت ذخیرهسازی میشوند. سیگنالهایی که توسط قطعه TMR تولید میشوند بسیار ضعیف هستند و جهت تاثیرگذاری نیاز به یک تقویتکننده دارند تا بتوانند پیش از انتقال به سطح مورد نیاز دست پیدا کنند. به همین دلیل است که میتوانید کامپیوتر را ری استارت کنید و با وجودی که برق HDD قطع میشود، بعد از اتصال دوباره برق، مجدد میتوانید به تمام اطلاعات دسترسی پیدا کنید. هر چه عدد بزرگتری انتخاب کنید، فرآیند به زمان بیشتری نیاز داشته و فشار بیشتری روی هارد دیسک وارد خواهد شد، اما در هر مرتبه، احتمال قابل بازیابی شدن اطلاعات کاهش پیدا میکند. پیچ تنظیم به صورت یک آهنربای مغناطیسی عمل میکند و یک میدان مغناطیسی تولید میکند که این میدان متقابلا بر میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط مغناطیس کنندههای موجود در بالا و پایین پیچ تنظیم تاثیر می گذارد و این فرآیند باعث میشود تا پیچ تنظیم بتواند بازوی محرک و در نتیجه نوک دیگر متصل به بازوی محرک را به حرکت در آورد. بالا و پایین هر پیچک صدا(پیچ تنظیم) یک آهنربای زمین شده قرار دارد که این عمل باعث میشود سر بازو به قسمت مرکزی و یا به سمت نوار کناری دیسک به صورت شعاعی حرکت کند.

این رابط به کنترل کننده هارد اینترنال رایانه متصل میشود و هارد را قادر میسازد تا با مادربرد ارتباط برقرار کند. یکی از این نوع فیش ها احتمالا در رایانه شما به صورت آزاد وجود دارد.این کابل ها همگی به سیستم اصلی برق رایانه متصل هستند. برای اینکه از شناسایی هارد اکسترنال توسط سیستم عامل اطمینان حاصل کنید، کافیست بر روی علامت کنار Disk Drivers کرده و لیست دستگاههای متصل شده را بررسی نمایید. اطلاعات بر روی سطح هر یک از صفحات هارد دیسک در مجموعه هائی با نام سکتور و شیار ذخیره می گردد. سکتورهای فوق در ادامه و همزمان با آغاز فعالیت سیستم عامل در واحد های دیگر با نام ” کلاستر ” سازماندهی می گردند. زمانیکه یک درایو تحت عملیاتی با نام Low level format قرار می گیرد، شیارها و سکتورها ایجاد می گردند. درادامه و زمانیکه درایو High level format گردید، با توجه به نوع سیستم عامل و سیاست های راهبردی مربوطه ساختارهائی نظیر : جدول اختصاص فایل ها، جدول آدرس دهی فایل ها و… مدت زمان بین درخواست یک فایل توسط پردازنده تا ارسال اولین بایت فایل مورد نظربرای پردازنده را می گویند. اندازه فوق بین ۵ تا ۴۰ مگابایت در هر ثانیه است .

برای نوشتن مقاله « بهترین هارد دیسک های اینترنال » این کارها انجام شده است. هارد اینترنال ST1000VX005 SkyHawk 1TB یکی دیگر از محصولات این کمپانی است که سایز هد ۳.۵ اینچی دارد و با وزن ۴۱۵ گرم در کیس کامپیوتر شما قرار میگیرد. یک پوسته ( قاب ) آلومینیومی که کنترل کننده هارد دیسک در درون آن ( یک سمت دیگر ) قرار دارد. در مقابل نوک دیگر بازوی محرک مرکز چرخش بازوست و در قسمت انتهایی آن یک پیچک صدا وجود دارد که سر بازو را حرکت میدهد. در مقایسه با روشهای بالا، بهرهروی برنامه CCleaner کمتر و البته استفاده از آن راحتتر است. دسته بعدی هاردهای طلایی رنگ هستند که بیشتر مناسب دیتا سنتر و مراکز داده و سرور ها مناسب است. هاردهای 2.5 اینچی زیادی وجود ندارد، اما هارد هیبریدی 2.5 اینچی Seagate FireCuda Mobile راهحلی برای این دسته از کاربردها میباشد. چرخش دیسک ها در هاردهای مختلف تفاوت دارد، سرعت چرخش هارد یا دیسک ها با عبارت RPM یا دور بر دقیقه اندازه گیری می شود.

Platters ( صفحات ) این صفحات می توانند با سرعت ۳۶۰۰ تا ۷۲۰۰ دور در دقیقه چرخش نمایند. در دیسکهای سخت جدید که به آنها دوربالا نیز گفته می شود، سرعت چرخش دیسک به ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه می رسد. سیستمعامل یا تمام نرمافزارهایی که شما در کامپیوتر خود ذخیره میکنید، همگی به هارد دیسک منتقل شده و بعدها نیز تمامی دادههای شخصی و علمی شما در هارد دیسک بهعنوان یک حافظه ذخیرهسازی دائم ذخیره سازی میشوند. به عنوان مثال اگر صدایی مانند کلیک کردن از هارد خود میشنوید ، یا صدایی مانند تق تق از هارد به گوش میرسد و … اگر این موضوع صحت داشته باشد، در ستون سمت چپ در منوی Finder و در زیر بخش Devices باید بتوانید درایو اکسترنال خود را ببینید. بدین ترتیب که اگر هارد دیسک شما در هنگام نصب ویندوز دچار مشکل نشد و با سرعت معقول ویندوز روی آن نصب شد ، هارد سالم است و مشکلی ندارد ، در غیر این صورت هارد دیسک یا خراب است و یا در حال خراب شدن است که باید فورا برای رفع مشکل آن اقدام کنید . بر روی هر کامپیوتر حداقل یک هارد دیسک وجود دارد.برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک هارد دیسک باشند.

0 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره هارد اینترنال و انواع آن + معرفی بهترین برندها;

دیدگاهتان را بنویسید