پاک کردن هارد کامپیوتر- کمبود حجم هارد درایور در ویندوز

هارد دیسک های شرکتی برای کار کردن 24 ساعته در کل هفته و ماه و سال تهیه می شوند، می توان در یک حرکت تا 100% داده های آن را استفاده کرد و تا حدود زیادی پایا و معتبر هستند. حالا دیسک کنترلر به Actuator دستور میدهد بازوی خواندن و نوشتن را حرکت دهد و هد خواندن و نوشتن را تنظیم کند. البته به دلیل فروش بالای حافظههای ساخت این شرکت میتوان آن را از صاحبان بازار حافظه دانست. برای مثال محصول سیگیت مورد بررسی در هنگام سنگینترین فعالیتها نیز کمتر از ۱۰ وات انرژی مصرف میکند. همانطور که گفتیم هارد نوعی حافظه است، در اصل بزرگترین حافظه جانبی کامپیوتر ما که اطلاعات عظیمی از آن را در خود نگهداری میکند و تا زمانی که این اطلاعات پاک نشدهاند همانجا خواهند ماند را هارد دیسک میگویند. اطلاعات دیجیتال به جزئی جداییناپذیر از زندگی روزمره انسانها تبدیل شده و نگهداری ایمن و پایدار از آنها همیشه به عنوان یکی از دغدغههای اصلی مطرح بوده است. همانطور که می دانیم هارد درایو یکی از قطعات اصلی کامپیوتر یا لپ تاپ و هر وسیله الکترونیک دیگری است که به پردازش اطلاعات نیاز دارد، زیرا تمامی داده های ذخیره شده دائمی کامپیوتر در هارد دیسک نگهداری می شود و توسط CPU پردازش می شود.

صدای ناهنجاری که از هارد دیسک شنیده میشود میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما در نظر داشته باشید، هر نوع صدای ناهنجاری که از هارد دیسک شنیده میشود ، نشان از خرابی در بخشی متفاوتی در هارد را میتواند به همراه داشته باشد . اما اگر قرار باشد داده ای ذخیره شود کنترل کننده ی دیسک داده های موجود را به Actuator ارسال می کند سپس به Head فرستاده می شود و در قسمت های از سکتور مورد نظر خود به روی Platter ذخیره نماید. در نهایت پین SSU جهت شناسایی و استفاده از حالت Staggered Spin Up کاربرد دارد. چندین زوج پین برای تامین برق هارد دیسک در ولتاژهای مختلف (۳.۳، ۵ و ۱۲) در نظر گرفته شده است؛ اما بیشتر آنها مورد استفاده قرار نمیگیرند زیرا هارد دیسکها در حالت عادی به انرژی چندان زیادی جهت عملکرد صحیح نیاز ندارند. البته این قابلیت در نسخه ۳.۳ به بعد استاندارد SATA دیده میشود؛ در نتیجه محصول مورد بحث به دلیل بهرهگیری از استاندارد قدیمیتر، دارای چنین ویژگی نیست و به جای آن تنها یک پین ۳.۳ ولت دیگر دارد. در این مقاله از هارد دیسک ۳ ترابایتی ۳.۵ اینچی باراکودا ساخت شرکت سیگیت جهت کالبدگشایی و نمایش اجزای داخلی استفاده شده است.

برای مثال 80GB، در واقع فایلها هستند که فضا اشغال میکنند و بسته به میزان اطلاعات شما و نوع سیستم عاملی که انتخاب میکنید میتوانید ظرفیت هارد مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. IntelliSeek – برای کاهش مصرف انرژی ، سر و صدا و لرزش ، سرعت بهینه جستجو را محاسبه می کند. راهنما: شما میتوانید تا ۷ فایل را همزمان انتخاب کرده و در قالبهای jpg ، png یا gif برای درج عکس، mp4 و mp3 برای درج صدا و تصویر، و یا docx ، pptx ، ppsx ، xlsx برای فایلهای آفیس و rar برای دیگر انواع فایلها به عنوان فایل پیوستی در هر پاسختان درج نمایید. قسمتی دایره مانند در پشت دستگاه پذیرای موتور است که وظیفه چرخاندن دیسک را برعهده دارد. مهمترین بخش یک هارد هستش زیرا اطلاعات روی این دیسک ذخیره میشه و مسلمه هرچه تعداد اونها زیاد باشه فضای هاردها هم بالا میره این دیسک ها با یک موتور چرخاخانده میشن.

حتی محصولات ۱.۸ اینچی نیز از فلز بهره میبرند؛ اگرچه استفاده از آلومینیوم به جای فولاد در آنها متداولتر است و به کاهش وزن محصول هم کمک میکند. هارد وسترن سبز ظرفیت های زیاد تا ۶ ترابایت به گسترش قابلیت ها و کاربرد برنامه درایوهای سخت WD Green از جمله نصب اولیه در رایانه های رومیزی ، به عنوان ذخیره سازی ثانویه در موارد خارجی یا به عنوان ذخیره پشتیبان قابل اطمینان کمک می کند. اگرچه در سالهای اخیر شاهد افزایش میزان محبوبیت انواع جدید حافظهها از جمله درایو حالت جامد (SSD) با سرعتهای بسیار بالا بودهایم، اما هارد دیسکها هنوز به عنوان یکی از روشهای ارزان جهت ذخیرهسازی حجم عظیمی از اطلاعات به شمار میروند و به نظر میرسد تا پایان پشتیبانی از آنها توسط سازندگان فاصله به نسبت زیادی داریم. این نوع اتصال برای ارتباط انواع مختلف درایوها (از جمله درایو دیسک سخت و درایو نوری) با سایر اجزای رایانه مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید