چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم – آموزش نصب هارد داخلی کامپیوتر

عملاً هیچ راهی برای جلوگیری از خراب شدن هارد درایوها وجود ندارد. نوشتن اطلاعات بر روی دیسک های سخت سنتی نیز تقریباً روند مشابهی دارد درحالی که در دیسک های سخت جامد هیچ حرکتی یا چرخشی در کار نیست. به همین خاطر است که سرعت دسترسی در این هارد ها بسیار بالا است و این یکی از مزایای هارد SSD به هارد دیسک های سنتی به شمار میرود. دیسک های سخت سنتی (HDD) داده ها را بر روی صفحات چرخانی ذخیره مینمایند و هر زمان که رایانه ی شما بخواهد به داده ای دسترسی داشته باشد، یک سر سوزنی (هد خواندن / نوشتن) به محل قرارگیری داده رفته و آن را میخواند و در اختیار رایانه قرار میدهد. در ادامه آموزش تعمیر هارد دیسک خراب به یک راه ساده دیگر جهت اجرای CHKDSK می پردازیم. اما اگر از خیر درایو گذشتهاید و فقط میخواهید اطلاعات را برگردانید ولی دوست ندارید بابت این کار پولی بپردازید، چند راه پیش روی شما قرار دارد.

نمیتوان با اطمینان کامل گفت که این روش داستانی تخیلی است یا فقط به درد هاردهای قدیمی میخورد، ولی اگر هم جواب بدهد فقط بر روی هاردهای مکانیکی عمل خواهد کرد نه هاردهای حالت جامد. فقط بجای X اسم درایو مورد نظر خود را تایپ کنید. ۳- در پنجره command prompt ، دستور زیر را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. ۲- روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید. شما می توانید اینکار را بطور مستقیم از طریق خط فرمان یا همان Command Prompt انجام دهید. در حقیقت کارایی بالای هارد SSD به خاطر همین روند مستقیم و بی واسطهی دسترسی به داده ها است. قیمت هارد اینترنال باتوجه به ظرفیت و نوع آن مشخص می شود. معمولاً قیمت هاردهای اینترنال با توجه به برند و میزان حافظه ای که دارند متغیر می باشد، به عبارتی هر چه حافظه ذخیره سازی آنها بیشتر باشد و همچنین کمپانی سازنده آن معتبر تر باشد به طبع قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. با این وجود اگر درایو واقعاً خراب شده، هر چه بیشتر آن را روشن نگه دارید، ممکن است شدت صدمات افزایش یابد. سپس باید منتظر بمانید تا فرایند اسکن درایو انتخاب شده به پایان برسد و در صورت داشتن مشکل، تعمیر هارد خراب اگر ممکن بود انجام شود.

سپس مشکلات جزئی هارد را برطرف کرده و مشکلات بزرگتر را که نمی تواند برطرف کند به اطلاع شما می رساند. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، سازوکار هارد دیسک لپتاپ با هارد سرور یکی است و کاملا مشابه هم هستند اما دو اختلاف آشکار میان این دو وجود دارد. برای بازیابی اطلاعات حذف شده هم میتوانید از همین مراکز کمک بگیرید. اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . شما می توانید از ویژگی CHKDSK جهت تجزیه و تحلیل خطاهای یک هارد دیسک استفاده نموده و در صورت امکان به تعمیر هارد خراب خود بپردازید. قسمت بازوی مکانیکی می تواند سر Head را از مرکزی ترین نقطه دیسک (Platter) تا کناری ترین نقطه آن ببرد .برای هر دیسک دو بازوی مکانیکی همراه با سر هد وجود دارد.

۱- روی درایوی که می خواهید مشکلات آن را بررسی کنید راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب نمایید. 3. با توجه به لیست ، نرم افزار های پر حجم و بدون کاربرد را انتخاب کنید و روی آن راست کلیک کرده ، گزینه Uninstall را انتخاب کنید تا نرم افزار مورد نظر شما حذف شود . یعنی هر 2 روز یک بار آن را خالی و پر کنید. در صورت بروز مشکل نرمافزاری برای سیستمعامل هارد دیسک، میتوان فریمویر هارد را بررسی کرده و به شیوههای نرمافزاری آن را تعمیر کرد. از اصطلاح هارد برای متمایز کردن آن از دیسک نرم یا فلاپی استفاده می شود. همه اطلاعات ذخیره شده باینری بر روی دیسک به صورت مغناطیسی انجام می گیرد. دوست دارم همه چیزو یاد بگیرم و اونا رو یاد بدم. نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . شما می توانید از این ابزار برای تعمیر بدسکتور هارد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید