چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم – آموزش نصب هارد داخلی کامپیوتر

هارد اکسترنال به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی و یا بکاپ از اطلاعات استفاده میشود. وقتی که صحبت از کامپیوترهای حرفه ای به میان میآید بهتر است هاری که سرعت زیاد همراه با ظرفیت بالا ارائه میدهد را انتخاب کرد. از کمپانی های معتبری همچون وسترن دیجیتال (Western Digital) ، سیگیت (Seagate) و توشیبا (Toshiba) می توان به عنوان بزرگترین تولید کنندگان هارد اشاره کرد . را می توان با کیفیت مناسبی روی این هارد انجام داد. امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده در یک نوار کاست باید به صورت ترتیبی با سرعت بالا در مکان مورد نظر مستقر انجام شود در حالی که در hard disk می توان به سرعت در هر مکان دلخواه مستقر اقدام به بازیابی اطلاعات کرد. همانطور که گفته شد هاردها را بهاختصار HDD مینامند که مخفف Hard Disk Drive به معنی درایو دیسک سخت است. کش هارد دیسک یا Buffer، به میزان حافظه موقت موجود در هارد دیسک گفته می شود که واسط انتقال اطلاعات از/به دیسک سخت است و جابه جایی و خوانش اطلاعات، تا جایی که امکان پذیر باشد از داخل این حافظه کش صورت می پذیرد. این هارد دیسکها بر اساس نوع کاربری خود طوری ساخته شده اند که بتوانند به صورت 24/7 روشن باشند و نقل و انتقال داده ها را به صورت چند کاربری و بارگذاری چند باره انجام دهند.

هارد دیسک­های Purple شرکت وسترن دیجیتال، هارد دیسک­های Skyhawk و Skyhawk AI از شرکت سیگیت و درایو های S300 و V300 از توشیبا برای این دسته از کاربری ها مناسب هستند. هارد دیسکهای سری RED و RED PRO شرکت وسترن دیجیتال، سری N300 از توشیبا و Ironwolf و Ironwolf Pro شرکت سیگیت از مهمترین هارد دیسکهای این رده مهم کاربری به شمار می روند. هارد های سیگیت سری اسکای هاوک: این هارد ها مانند سری قرمز وسترن دیجیتال عمل می کنند و برای تجهیزات حفاظتی، امنیتی و دوربینهای تحت شبکه و مداربسته مناسب می باشند. در زمینه گیمینگ از دیرباز شرکت های تولید کننده هارد دیسک در تلاش بوده اند تا با افزایش سرعت موتور و همچنین کاهش Latency، سرعت عمل هارد دیسک را برای عملکرد گیمینگ بهبود بخشند. هارد دیسک 2.5 اینچی اندازه استاندارد درایوهای SSD با ظرفیت بزرگ و همچنین اندازه استاندارد برای HDD قابل حمل خارجی است. همچنین این بخش محل اتصال کابل دیتا از نوع SATA و کابل برق نیز می باشد. این بدین معناست که هارد دیسک می فهمد که طبق دستور داده شده، مکان داده مورد نظر در کجا قرار داشته و طبق آن عمل خواندن یا نوشتن شروع می شود.

بخش داخلی یک هارد دیسک از اجزای زیادی تشکیل شده و تنها فاکتور انتخاب به PRM محدود نمی شود؛ از این رو اگر قصد خرید هارد دیسک را دارید، بد نیست پیش زمینه ای در مورد اجزای داخلی آن داشته باشید. بازوی متحرک وظیفه دارد قسمت هد هارد را از بخش مرکزی پلاتر تا بخش کناری پلاتر جا به جا کند، این ویژگی موجب می شود هد به تمامی قسمت های حافظه دسترسی داشته باشد. هارد اینترنال ST1000VX005 SkyHawk 1TB یکی دیگر از محصولات این کمپانی است که سایز هد ۳.۵ اینچی دارد و با وزن ۴۱۵ گرم در کیس کامپیوتر شما قرار میگیرد. مانند تمامی اجزای کامپیوتر، هارد دیسک ها نیز به دلیل مصرف انرژی و حرکات مکانیکی متعدد به مرور زمان گرم می شوند. هارد pc یا هارد کامپیوتر، برای ذخیره سازی طراحی شده است و قابلیت خواندن و نوشتن به هنگام انتقال اطلاعات را دارد، درحالیکه هارد دوربین مدار بسته، 90 درصد زمان را درحال ضبط ویدئو و 10 درصد زمان را مشغول بازبینی و نظارت داده ها میباشد. این نوع هارد دیسک از سیستم انتقال اطلاعات سری استفاده می کند. • سرعت انتقال اطلاعات در هارد اینترنال بالاتر است زیرا از درگاه SATA استفاده میکند.

بدیهی است هرچه حافظه کش بیشتر باشد و هرچه سرعت چرخش موتور آن بالاتر باشد، هارد دیسک عملکرد مطلوب تری از خود نشان میدهد. بنابراین ، در بخش زیر توضیح هارد کامپیوتر2.5 اینچ و 3.5 اینچ را به شما نشان خواهیم داد. هاردهای SSD فوق العاده مجبوب هستند اما اگر به فضای ذخیره سازی سریع و زیادی احتیاج دارید و نمیخواهید پول زیادی را خرج کنید، هارد دیسکهای هیبریدی گزینه بسیار خوبی هستند. تا اینجای مقاله راهنمای خرید انواع هارد اینترنال، در مورد نحوه کارکرد هارد دیسک ها صحبت کردیم، اما به دلیل تنوع انواع هارد دیسک اینترنال در بازار و شباهت آن ها با همدیگر ممکن است در انتخاب گزینه مناسب دچار سر در گمی شوید. اما استفاده هر هارد دیسکی برای هر کاری بدان معنی نیست که آن هارد دیسک برای آن منظور خاص دارای عملکردی بهینه باشد و یا مناسب آن کار ساخته شده باشد. 3. در نسخه های قدیمی تر، اتصال بین بورد و کنترلر اکس یا دسته هد، فیلتری وجود داشت که با طراحیهای بهینهتر آن را حذف کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید