چیزهایی که از هارد کامپیوتر نمیدانید

وقتی نوبت به ذخیره فایل ها و بازی ها می رسد ، بهتر است که از هارد دیسک عادی (HDD) استفاده کنید. وقتی که یک هارد دیسک در دستگاه دوربین مداربسته قرار می گیرد، به صورت مدارم و بدون وقفه در حال خواندن، نوشتن و پاک کردن اطلاعات است به همین دلیل باید بهترین نوع هارد دیسک را برای این منظور مورد استفاده قرار داد و قطعاً نمی توان همان هارد دیسکی که در کامپیوتر های معمولی قرار می گیرد را برای این فرآیند مورد استفاده قرار داد. وقتی از بیرون هارد به هارد دیسک نگاه میکنیم، سوراخی هست که نوشته شده اینجا را سوراخ نکنید. چند مدل هارد و حافظه داخلی داریم؟ امروزه حافظه های هارد در انواع و ظرفیت های مختلفی موجود هستند. این ها دارای قابلیت نوشتن پیشرفته ای هستند که عملکرد عالی و دوام بهتر درایو را برای DVR ، مرکز رسانه یا برنامه های امنیتی ویدیویی فراهم می آورد.

علاوه بر این از خیلی ازین هارد ها در سیستم های نظارتی و امنیتی در مراکز مختلف استفاده می شود و کاربرد آن ها در سیستم های کامپیوتری و لپتاپ نیست! کاربرد و هدف خرید: هدف از خرید هارد را مشخص کنید، برای ذخیره دادههای معمولی نیاز نیست که به سراغ گزینههای خیای گران قیمت بروید، اما اگر اطلاعات شما امنیتی است، هزینه و بودجه بیشتری را به خرید هارد اختصاص دهید. هر چه حافظه کش بیشتر باشد، سرعت انتقال اطلاعات و دادههای دیجیتالی افزایش پیدا میکند. اگر دادههای شما از نوع فیلم هستند، به فضای زیادی برای ذخیرهسازی احتیاج دارند پس باید هارد با ظرفیت بالا را خریداری کنید. امروزه هارد های کوچکتر و سبک تری نسبت به هارد دیسک های قدیمی ارائه شده اند که از نظر نوع ساختار و عملکرد نیز بسیار پیشرفته تر و سریع تر هستند. چنانچه به هر دلیلی متوجه خرابی و ایجاد نقص در عملکرد هارد رایانه خود شدید، می توانید در جهت رفع اشکال در این قسمت از لپ تاپ، به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید. یک مشکل بسیار رایجی که برای هارد درایو ایجاد میشود، ایجاد سروصدا است. همچنین در داخل هارد دیسک ها یک فیلترینگ هوا برای فیلتر و خارج کردن گرد و غبار ، جاسازی می شود .

6وصل کردن کابل هارد SATA: هارد های جدید از کابل SATA پشتیبانی می کنند که نازک و شبیه کابل USB می باشند. از این رو در طول تاریخ، همواره شرکت های تولید کننده سعی بر کوچکتر کردن قطعات لپ تاپ و ارائه لپ تاپ های باریک تر و سبک تر داشته اند. به طور کلی، اندازه کوچکتر و سرعت بیشتر، دو ویژگی برتر هارد لپ تاپ های امروزی نسبت به کامپیوتر است. همان طور که گفته شد آنها همیشه به رایانه متصل هستند که عملیات پشتیبان گیری و به روز رسانی را آسان می کند. از آنجاییکه قرار است سرور ۲۴ ساعته و هفت روز هفته روشن بماند، بنابراین هارد دیسک سرور نیز باید بدون وقفه روشن باشد و بدون مکث، ثبت و ضبط اطلاعات را انجام دهد.کاری که بدونشک از عهده هارد دیسک لپتاپ و هارد دیسک کامپیوتر خارج است! را نیز بر روی آن ذخیره نمایید. نمایشگرهای چندگانه با گروه بندی و پیکربندی خوشه های مانیتورهای LCD بر روی دیواری مانند کاشی قابل ایجاد است. گاها ممکن است صدایی از هارد مانند صدای کلیک بشنوید که به معنی خراب بودن یکی از قطعات هارد می باشد. این قطعه پس از تاریخ عرضه دچار تغییر و تحولات بسیاری شده به طوری که امروزه، هارد های بسیار پر سرعتی با ساختار مغناطیسی تولید شدهاند که عملکرد آنها تا به امروز بی نظیر و بی مانند می باشد.

است. این بدان معناست که عملکرد اصلی آن ذخیره تمام فایل های رایانه شما ، از اسناد ورد و کاربرگ های Excel تا تصاویر ، فیلم ها و طرح ها است. البته لازم به ذکر است که سرعت بر قیمت هارد کامپیوتر تاثیر مستقیم دارد پس اگر قصد خرید هارد با سرعت بالا را دارید، بودجه بیشتری برای آن کنار بگذارید. ظرفیت ذخیره سازی هاردهای اینترنال معمولاً بین 1 تا 18 ترابایت می باشد، البته لازم به ذکر است که مخاطبان می توانند برای ذخیره سازی بیشتر تعداد هاردهای خود را داخل کامپیوتر افزایش دهند و بدون هیچ گونه مشکلی داده های خود را با هر مقدار ظرفیتی که می خواهند حفظ و نگه داری نمایند. نوع هارد: نوع هارد نیز مهم است و بر قیمت هارد تاثیر میگذارد. علت این همه تفاوت قیمت به دلیل نوع ذخیره سازی و مهم تر از آن سرعت انتقال فوق العاده SSD ها به نسبت HHD هاست.

دیدگاهتان را بنویسید