5 راه پیشگیری از خراب شدن هارد

اکثر کاربران در تنظیمات غیر شرکتی نیز به دستگاه هایی با قدرت کم و سر و صدای کم ، اما با ظرفیت زیاد نیاز دارند. چون ویندوز به طور پیش فرض هارد دوم رو میشناسه و شما نیاز نیست کار سختی بکنید فقط چند تا نکته هست که باید حواستون باشه و همینطور یه سری تنظیمات ساده که در ادامه بهتون آموزش میدم . از این رو هارد از اهمیت بسیاری برخوردار است. حال به نتایج عملکردی هر کدام که در یک آزمایش واقعی صورت گرفته است توجه فرمایید. همانطور که میدانید ما هیچوقت نمیتوانیم بگوییم کدام بهتر است و حتما باید آن را بخرید . اتصالات PATA از سال ۱۹۸۰ تا سال ۲۰۰۵ بازار هارد دیسک ها را در اختیار داشت و در اصل یک اتصال بزرگ شبیه کابل چاپگر بود، همانطور که در تصویر زیر نیز مشخص است. همانطور که میدانید هارد دیسک ها وظیفه ذخیره اطلاعات شما را در سیستم ایفا می کند.

هارد گوشی ؟؟!! آخه مرد مومن گوشی مگه هارد داره ؟ از نظر سخت افزاری ، نصب هارد دوم در کامپیوتر کار سختی نیست ، فقط کافیه کابل دیتا و کابل برق هارد دوم رو از مادربورد کامپیوتر به هارد وصل کنید . اگر دسترسی سریع به دیتا نیاز داشته باشیم از Solid State یا Nand Flash ها استفاده میکنیم. Ssd ها برای خواندن اطلاعات به هیچ کدام از عملیات های بالا نیاز ندارند و میتوانند بصورت مستقیم به اطلاعات دسترسی داشته باشند. شما میتوانید اطلاعات هارد کامپیوتر خود را روی هارد اکسترنال انتقال دهید یا از ذخیره سازی ابری استفاده کنید که این حالت در صورتی امکانپذیر خواهد بود که شما به اینترنت دسترسی داشته باشید. سرعت این هارد به دلیل نوع اتصال، کمتر از هارد اینترنال است اما قطع و وصل کردن اتصال آن آسان است. این ویژگی باعث دو برابر شدن نرخ ارسال داده شده و سرعت حافظه را به سرعت CPU نزدیکتر میکرد. به بیان ساده، تعداد دفعاتی که میتوان اطلاعات را در هارد دیسک¬ها ضبط و حذف کرد به مراتب بیشتر از SSDهاست.

در زیر عنوان “Local storage” در بالای صفحه ، تصویری از هارد دیسک خود را با دسته های “Number used” و “Free number” در زیر آن مشاهده خواهید کرد. احتمالا قیمت هارد اینترنال نیز برای مدلهای قدیمیتر کاهش پیدا خواهد کرد. از معروفترین رمهای تولیدی این شرکت میتوان به تریدن زد اشاره کرد که ۸ گیگابایتی بوده و سرعتی ۳٫۲ گیگاهرتزی دارد. Hdd همان مخفف کلمه harddisk drive میباشد که میتوان گفت این تکنولوژی حدود 60 سال قدمت دارد . تیم آپاو با جمع آوری مطالب از سطح اینترنت و کتاب های دانشگاهی و گردآوری و تصحیح آنها نوسط کارشناسان خود مطلب مقایسه هاردهای SSD و HDD را برای شما عزیزان فراهم کرده است. اگر پیچ شده بود، باید آنها را باز کنید. این هاردها باید همیشه روشن باشند. همیشه حصول اطمینان از اینکه کامپیوتر در بهترین شرایط کار میکند بسیار مهم است، خرابی هارد کامپیوتر میتواند فعالیت کاری یا شخصی شما را تا چند روز مختل کند. سایز متداول هارد دیسک های HDD برای کیس های کامپیوتری ، بسته به فضای داخل کیس ، 3.5 اینچی است .

کامپیوتر به شما اعلام میکند که هیچ فضای خالی در کامپیوتر وجود ندارد. در اوایل دهه 60 میلادی اکثر مشتریان کامپیوترهای اولیه IBM، برای خرید هارد ابراز تمایل کردند، اما فضای کافی برای نگهداری از این حافظههای غول پیکر را نداشتند، در نتیجه آی بی ام باید راه حلی را برای کاهش ابعاد این سخت افزارها پیدا میکرد. البته در این راه آی بی ام تنها نبود و بازیگران دیگری نیز در این عرصه حضور داشتند. در ساخت باکس ها معمولا از دو ماده پلاستیک و فلز استفاده می شود. از آنجایی که هارد اینترنال از قطعات مکانیکی تشکیل شده است، نسبت به هارد اکسترنال که از تکنولوژی حافظه فلش در ساخت آن استفاده شده است، در برابر ضربه، رطوبت و نوسان برق آسیبپذیرتر است؛ با این وجود در اثر بروز نوسان برق، نفوذ رطوبت به آن و به ویژه وارد شدن ضربه دچار آسیبدیدگی میشود و اکثر اوقات اطلاعاتی که در آن ذخیره شدهاند از بین میروند.

دیدگاهتان را بنویسید